Po okresie dopracowywania nastawów na torach wyścigowych, który przebiegał bez zakłóceń od stycznia br. i umożliwił zatwierdzenie przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych oraz sprawdzenie prawidłowego działania wszystkich elementów, pierwsze w 100% elektryczne bolidy Spark-Renault SRT_01E zostały przekazane w czwartek w Donington (Wielka Brytania) 10 stajniom, które zdecydowały się wziąć udział w tych mistrzostwach. Spark Racing i Renault dotrzymały terminu przygotowań do tego epokowego wydarzenia!

Patrice Ratti (dyrektor generalny Renault Sport Technologies): Wspólnie z kolegami z firmy Spark bardzo cieszymy się z dostarczenia stajniom Formuły E pierwszych 10 egzemplarzy bolidu Spark-Renault. Jest to niemały wyczyn, ponieważ chodzi o pierwszy w 100% elektryczny, krótkoseryjny bolid na świecie o takich osiągach. To kolejny dowód entuzjazmu konstruktorów Renault Sport oraz doskonałego opanowania przez nich nowych technologii związanych z napędem elektrycznym.

Frédéric Vasseur (prezes Spark Racing Technologies): Opracowanie, dostrojenie i wyprodukowanie samochodu wyścigowego równie innowacyjnego co Spark-Renault SRT_01E w tak krótkim czasie było wyzwaniem, z którego podjęcia jesteśmy szczególnie dumni. Współpraca z poszczególnymi partnerami przebiegała wyjątkowo dobrze, a wkład specjalistów z Renault Sport okazał się decydujący przy opracowywaniu tego niezawodnego i jednocześnie bezpiecznego bolidu o tak wysokich osiągach. Ogromnie cieszymy się z owoców naszej współpracy z Renault.

Alain Prost, dyrektor francuskiej stajni E-Dams, a jednocześnie ambasador Renault, także zapragnął być obecny w Donington podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Ponadto przedstawiciel Renault wręczył Alejandro Agagowi, prezesowi Formula E Holdings, kluczyki do Renault ZOE, które będzie jego osobistym samochodem. W ten sposób on również będzie mógł osobiście potwierdzić atuty pojazdów o zerowej emisji: idealnie cichą pracę, dynamiczne przyspieszenia już od najniższych obrotów czy przyjemność prowadzenia, dołączając tym samym do grupy 98% klientów zadowolonych z użytkowanych przez nich Renault Z.E.