Fani Bundesligi już od następnego meczu będą mogli śledzić postępy swoich ulubionych drużyn nawet w samochodzie. I nie, nie na ekranie telefonu komórkowego, ale na wyświetlaczu systemu infotainment w nowych autach marki BMW. Jest to możliwe dzięki pilotażowej "apce" stworzonej przez DFL, która zostanie dostarczona za pomocą aktualizacji "over-the-air".

Bundesliga na wyświetlaczu w BMW. Jak to działa?

Nowa funkcjonalność na razie dostępna jest wyłącznie w Niemczech i to tylko w jednym modelu BMW – nowej serii 7 z systemem inforozrywki BMW Curved Display. Jak zapowiedział producent, wkrótce mecze Bundesligi będzie można obejrzeć również w innych europejskich krajach, a także w Ameryce i Azji.

Bundesliga w systemie BMW Curved Display Foto: BMW
Bundesliga w systemie BMW Curved Display

Oczywiście, aplikacja będzie udostępniana w coraz większej liczbie modeli BMW, a później pewnie także u innych producentów. Została zaprojektowana w taki sposób, żeby nie wpływała na bezpieczeństwo na drodze – w trakcie jazdy dostępny będzie wyłącznie streaming audio. Treści wideo można wyświetlać tylko na postoju.

Bundesliga na żądanie. Pilotaż potrwa do 2024 r.

Aby skorzystać z nowej aplikacji w BMW serii 7, trzeba aktywować wcześniej Personal eSIM, czyli... osobisty abonament. Producent z Monachium obiecuje jednak płynną transmisję obrazu w wysokiej jakości, powołując się na anteny odbierające sygnał 5G.

Oglądanie meczu na tym ekranie musi być wyjątkowym doznaniem Foto: BMW
Oglądanie meczu na tym ekranie musi być wyjątkowym doznaniem

Oprócz transmisji rozgrywek aplikacja zapewni kibicom podsumowania z najlepszymi momentami, tabelki z wynikami meczów Bundesligi i inne "wybrane na żądanie treści na żywo" dostosowane do preferencji użytkownika pojazdu. A to nie koniec, bo "apka" ma być stale udoskonalana, więc można spodziewać się w niej nowych funkcji. Program pilotażowy ma potrwać do 31 marca 2024 r.

Ładowanie formularza...