Wydawca gry nawet nie chce udawać, że jej wydanie zostało sprowokowane czymś innym niż sprawa pirata drogowego Roberta. N. Na stronie z opisem możemy przeczytać:

"Chcesz poczuć się jak Froguś (znany również jako Boguś) pędzący po arteriach komunikacyjnych Warszawy w swoim nowiutkim M3? Nie masz 150 tys. euro, a bank nie chce dać kredytu?

To nie problem! Dzięki tej grze możesz tak jak Froguś pędzić w okolicach Warszawy w bielutkim M3!

Omijaj korki, jedź pod prąd, ponad 200 km/h, nie zatrzymuj się do kontroli oraz popełniaj inne wykroczenia bez konsekwencji i bez utraty prawka!

Gra oferuje świetną grafikę i niezapomniane wrażenia pędzenia po zatłoczonej ulicy. Po co robić to na żywo i ryzykując życie innych? Nie każdy ma takie umiejętności jak Frogu, dlatego zagraj już dziś i poleć tę grę znajomym!"

Gra pojawiła się w sklepie Google Play w zakładce „trendy” co oznacza, że w krótkim zyskała sporą popularność i nie mniej pobrań. Za jej produkcję odpowiada firma NTI Mobile, która do tej pory wypuściła Driver License, Russian Driving Simulator 2, Fast 6, Notes and Tasks, Relax Yourself.

Ściągamy, instalujemy i…

Fabuła „Boguś w M3 po Wawie” jest nieskomplikowana jak osobowość Frogusia. W nasze ręce wpada samochód M3 (producent gry unika nazwy BMW, gdyż nie posiada licencji na używanie tej marki w swojej grze). Naszym zadaniem jest złamanie jak najwięcej przepisów ruchu drogowego. Świat w grze jest mocno ograniczony. Do naszej dyspozycji została oddana niekończąca się prosta droga szybkiego ruchu oraz poruszające się po niej pojazdy, które należy umiejętnie wymijać.

Za każde przewinienie zdobywamy odpowiednią ilość punktów. Nasze konto wzbogaca się więc, kiedy pędzimy pod prąd, nie zatrzymujemy się do kontroli, przejeżdżamy na czerwonym świetle, wyprzedamy na pasach itd.

Grafika szumnie przez producenta określana jako „świetna” jest na przyzwoitym poziomie, ale do tej z topowych gier na Androida wiele jej jeszcze brakuje. Sterowanie jest banalnie proste i znane z innych „samochodówek” – po prawej stronie gaz, po lewej hamulec, skręcamy przechylając tablet w odpowiednią stronę.

Sama gra zebrała już ponad 300 opinii od użytkowników, a jej ocena w chwili obecnej to 4,2 w skali pięciopunktowej.  Jak widać w niedługim czasie przypadła części graczy do gustu.

Oryginalny „Frog” usłyszał już zarzuty. Jest oskarżany między innymi o posiadanie broni palnej bez pozwolenia, poświadczenie nieprawdy oraz czterokrotne przedłożenie w banku fałszywych dokumentów w celu uzyskania kredytu. Szaleńcza jazda po ulicach Warszawy to czyn, za który również zostanie rozliczony.

Wydaje się, że „Frog” długo nie będzie miał okazji zasiąść za kierownicą swojego BMW. Na długie więzienne wieczory możemy mu jednak polecić grę „Boguś w M3 po Wawie”. Być może czas popłynie mu nieco… szybciej.