Auto zostało wystawione na aukcji Barrett-Jackson Scottsdale i osiągnęło rekordową kwotę 3,6 mln dolarów. Nie była to pierwsza taka aukcja, wcześniej w 2020 r. Corvette Stingray "poszło" za 3 mln dolarów. Cały dochód trafi do organizacji Operation Homefront, która opiekuje się rodzinami żołnierzy, wysłanych na front, lub weteranów.

Dokładna nazwa samochodu to Chevrolet Corvette Z06 70th Anniversary Edition i jest to pierwszy egzemplarz specjalnej wersji, która powstała z okazji 70-lecia powstania modelu Corvette. Auto zostało zaprezentowane na corocznej aukcji przez emerytowaną legendę Corvette Racing, Olivera Gavina. Na miejscu byli też przedstawiciele organizacji, aby mogli doświadczyć emocji związanych z licytacją. Najwyższą sumę zaproponował Rick Hendrick, założyciel i dyrektor generalny firmy Hendrick Companies, producenta blach perforowanych.

Chevrolet już od 2017 r. wspiera Operation Homefront. W tym czasie udało im się dostarczyć siedem pickupów Silverado, a także przeznaczyć fundusze na działanie organizacji.