Z czterema wyróżnieniami na koncie, Audi R8 to najbardziej utytułowany model samochodu w historii konkursu „World Car Awards”. Już poprzednia generacja R8 nagrodzona była dwoma tytułami „World Performance Car” i jednym „World Car Design of the Year”. Najnowsza, druga generacja tego mocnego, sportowego modelu Audi również przekonała do siebie międzynarodowe jury złożone z 73 dziennikarzy. Kolejna nagroda potwierdza, że Audi R8 jest urodzonym zwycięzcą - zarówno na drodze jak i na torze wyścigowym.

„Dzięki swojej charakterystycznej stylistyce, dynamice i bliskim związkom z wyścigami samochodowymi, R8 jest jedną z najmocniejszych kart w talii czterech pierścieni oraz flagowym okrętem Audi Sport. Już pierwsza generacja R8 otworzyła nam drogę do stania się marką premium i wyniosła siłę Audi na nowy, wyższy poziom. Nowe wcielenie R8 kontynuuje tą pełną sukcesów historię i z pewnością przyspieszy realizację strategii Audi Sport” - mówi Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

Audi R8 Coupé oferuje więcej możliwości niż jakikolwiek inny, seryjny model Audi. Centralnie zamontowany silnik V10 i przekonstruowany napęd na cztery koła quattro, pozwalają na osiągnięcie maksymalnych wrażeń z jazdy. Topowa wersja silnikowa o mocy 610 KM (449 kW) od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,2 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 330 km/h. Wysokoobrotowy, centralnie montowany silnik, konsekwentnie wdrażana zasada lekkiej konstrukcji, dynamiczne podwozie z napędem quattro oraz system zmiennego rozdziału momentu obrotowego, czynią Audi R8 Coupé samochodem wyjątkowym.

Prototypy wyścigowe ze stajni Audi od roku 2000 trzynastokrotnie wygrywały 24-godzinny wyścig w Le Mans, a model R8 LMS, począwszy od roku 2009, siedmiokrotnie zwyciężał w różnych wyścigach 24-godzinnych.

Rok Model Tytuł
2005 Audi A6 World Car of the Year
2007 Audi RS4 World Performance Car
Audi TT World Car Design of the Year
2008 Audi R8 World Performance Car
Audi R8 World Car Design of the Year
2010 Audi R8 V10 World Performance Car
2014 Audi A3 World Car of the Year
2016 Audi R8 World Performance Car