W trudnych czasach nie tylko liczymy każdą złotówkę, lecz także precyzyjnie planujemy wydatki. Samochód to zawsze koszt, natomiast w zależności od tego, jak przebiega jego eksploatacja i serwis, koszt ten może być bardzo różny. Nie każdą naprawę da się przewidzieć, nie każdej sytuacji drogowej można uniknąć. Jest jednak sposób na uzyskanie pełnej kontroli nad wydatkami związanymi z użytkowaniem auta.

Najem zamiast zakupu samochodu. Jak to działa?

Jeżeli ktoś w tym miejscu obawia się rozbudowanej analizy kosztów, porównań, zestawień i skomplikowanych tabel – nie ma się czego bać. To dlatego, że oferta najmu samochodu dla przeciętnego kierowcy nie komplikuje użytkowania pojazdu, tylko je znacząco upraszcza. Tak bardzo, że najem auta z kompleksową ofertą usług – taki, jak od Volkswagen Financial Services – można streścić jednym zdaniem:

W ramach jednej umowy finansowej od VW FS masz uwzględnione:

• ubezpieczenie komunikacyjne – korzystasz z pakietu ubezpieczeń OC, AC, NNW i assistance przez cały okres najmu i nie musisz odnawiać ich co rok;

• pełen pakiet serwisowy – masz zagwarantowane naprawy, diagnostykę auta, wymianę materiałów eksploatacyjnych, przeglądy – w autoryzowanej stacji obsługi Grupy Volkswagen i z użyciem oryginalnych części;

• assistance – do dyspozycji masz opcję holowania samochodu do serwisu ASO, naprawę na drodze, dostarczenie paliwa itd.;

• kompleksową pomoc w przypadku szkody;

• auto zastępcze;

• zakup i serwis opon (opcjonalnie) – pakiet opon letnich i zimowych oraz związaną z nimi sezonową wymianę i przechowywanie.

Produkt Najem od Volkswagen Financial Services to przyjemność z jazdy nowym samochodem, połączona z pewnością, że nie pojawią się nieoczekiwane, dodatkowe koszty za użytkowanie auta. Dzięki stałej miesięcznej opłacie samochód staje się stałym elementem domowego lub firmowego budżetu – komentuje Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej w Volkswagen Financial Services.

Umowa się kończy – zwracasz samochód i możesz wziąć kolejny w ramach nowej umowy.

   Foto: VW Financial Services

Innymi słowy, po prostu jeździsz samochodem, płacąc za niego stałą miesięczną ratę, przy czym obejmuje on również wszystkie niezbędne koszty, związane z utrzymywaniem mobilności, poza paliwem lub prądem.

Warto rozejrzeć się za maksymalnie kompleksową ofertą najmu samochodu, bo jest to stosunkowo nowy temat i poszczególne oferty potrafią się znacząco różnić ceną i zakresem.

W porównaniu z zakupem auta i ogarnianiem wszystkiego we własnym zakresie to istotny krok naprzód w odciążeniu użytkownika od prozaicznych, ale niezbędnych czynności, związanych z użytkowaniem samochodu. Bardzo wygodne jest pełne wsparcie – w przypadku najmu w Volkswagen Financial Services wystarczy jeden telefon, aby doradcy zajęli się pomocą na drodze, naprawą samochodu i dostarczeniem auta zastępczego.

Dodatkowa korzyść z najmu: nie trzeba się przejmować ani zajmować późniejszą sprzedażą samochodu na rynku wtórnym

Nie każdy lubi tygodniami czekać na zdecydowanego kupującego, tłumaczyć się z historii eksploatacji auta, jeździć na wycenę stanu technicznego i załatwiać formalności, związane choćby z wyrejestrowaniem czy ubezpieczeniem auta. W przypadku najmu od VW FS nawet co dwa lata można wymienić auto na nowe albo je po prostu zwrócić. I jeszcze coś: opłata początkowa nie jest niezbędna. Wyjeżdżasz z salonu nowym autem z Grupy Volkswagen nawet wtedy, gdy jej nie wniesiesz.

Jak wyglądają przykładowe oferty produktu Najem od Volkswagen Financial Services?

Volkswagen T-Cross Foto: Volkswagen
Volkswagen T-Cross

Przykład I – Volkswagen T-Cross

• Cena auta – 98 290 zł (brutto)

• Czas trwania umowy – 36 mies.

• Opłata początkowa – 10%

• Roczny limit km – 20 tys.

• Stała miesięczna opłata – 1 502 zł (netto)

Skoda Kamiq Foto: Skoda
Skoda Kamiq

Przykład II – Škoda Kamiq

• Cena auta – 82 900 zł

• Czas trwania umowy – 36 mies.

• Opłata początkowa – 10%

• Roczny limit km – 20 tys.

• Stała miesięczna opłata – 1 156 zł (netto)

Jak widać, są to bardzo przystępne kwoty, które obejmują również utratę wartości auta wraz z jego wiekiem i przebiegiem – dzięki temu można je bezproblemowo zwrócić lub wymienić na nowe po zakończeniu umowy.

Opłata naprawdę pozostaje stała przez cały okres trwania umowy, czyli nie podniesie jej ani inflacja, ani rosnące składki ubezpieczeniowe.

Do tego cokolwiek się zdarzy z samochodem (kolizja, naprawa), do dyspozycji jest auto zastępcze. Niektórzy właściciele samochodów z rezerwą podchodzą do oferty najmu, ale dla tych, którzy cenią sobie spokój i wolność od niespodziewanych wydatków, to bardzo rozsądna opcja zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.