To topowy model serii Q5 – silnik benzynowy 3.0 TFSI V6 ma bardzo wysoki moment obrotowy 500 Nm. Audi SQ5 przyspiesza do „setki" w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h (zablokowana elektronicznie). Z silnikiem 354-konnym współpracuje 8-stopniowa skrzynia automatyczna tiptronic.

Audi SQ5 ma napęd na 4 koła (quattro). W czasie jazdy po dobrej drodze napęd rozdzielany jest na przednią i tylną oś – z przewagą na tył. Gdy auto porusza się w trudnym terenie, napęd kierowany jest na te koła, które mają lepszą przyczepność. Podczas szybko pokonywanych zakrętów system elektroniczny powoduje lekkie przyhamowanie kół po stronie wewnętrznej zakrętu – dzięki temu Audi SQ5 lekko wchodzi w zakręty i zachowuje stabilność.

Audi SQ5 ma 5-wahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu. Kierowca ma do dyspozycji system drive select – pozwala on na wybór stylu jazdy sportowej lub ekonomicznej. Zmieniają się wtedy nastawy zawieszenia, dynamika silnika, reakcje skrzyni biegów oraz kierownicy. Nowe SQ5 osadzone jest na 20-calowych felgach z lekkich stopów. Opony mają rozmiar 255/45. W opcji są do wyboru felgi 21-calowe.

Auto wyposażone jest we wszelkie systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy i zapewniające komfort. Ma m.in. aktywny tempomat zapewniający zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. System elektroniczny może także przejąć chwilowo prowadzenie auta w korkach – automatycznie zachowuje odległość, tor jazdy, potrafi w razie potrzeby wyhamować pojazd.

Na pokładzie Audi Q5 jest też rozbudowany system audio oraz nawigacji z ekranem o przekątnej 8,3 cala. Funkcje wybiera się dotykowo na ekranie lub... gestami. W opcji można zamówić wirtualny kokpit – zegary i wskaźniki wyświetlane są na ekranie o przekątnej 12,3 cala.

Audi SQ5 ma 4671 mm długości, 1893 mm szerokości i 1635 mm wysokości. Rozstaw osi to 2818 mm. Masa własna – 1995 kg. W zależności od ustawienia tylnej kanapy, bagażnik ma pojemność od 500 do 610 l. Po złożeniu oparcia, pojemność bagażnika wzrasta do 1550 l.

SQ5 produkowane jest w zakładach Audi w Meksyku. W salonach pojawi się w połowie 2017 roku. Cena – na razie nieznana.