Aby odciążyć zatłoczone Słomniki, na początku października drogowcy udostępnili na zasadzie czasowej organizacji ruchu gotowy już fragment drogi ekspresowej S7. Ten łączy się z obecnym przebiegiem drogi krajowej nr 7 za pomocą rond na węzłach Widoma i Szczepanowice.

Dalsza część tekstu pod podcastem

Geometria tych skrzyżowań przystosowana jest do docelowego układu ekspresówki S7 i obsługi ruchu lokalnego. Przy dużej ilości poruszających się obecnie aut, szczególnie w weekendy, ograniczona przepustowość rond powoduje ogromne korki.

Zmiany w organizacji ruchu na węźle Szczepanowice na S7 Foto: GDDKiA
Zmiany w organizacji ruchu na węźle Szczepanowice na S7

Jak podaje na swojej stronie internetowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, już wkrótce zostaną wprowadzone zmiany w obecnie funkcjonującej organizacji ruchu, która rozdzieli kolidujące ze sobą relacje Warszawa - Kraków oraz Kraków - Warszawa. Chcąc wjechać lub zjechać z S7, trzeba będzie korzystać z południowego ronda węzła Szczepanowice i jego łącznic. Dodatkowo zostanie zbudowana przełączka pomiędzy jezdniami S7, która zapewni ruch w kierunku Krakowa. Nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać jeszcze przed Dniem Wszystkich Świętych.

Ładowanie formularza...