• DS3 to do niedawna najpopularniejszy model w ofercie francuskiej marki
  • W 2017 roku sprzedano 28 971 sztuk DS3. Drugi popularny model marki to DS4 ze skromnym wynikiem 12 257 egzemplarzy
  • W 2018 roku DS3 zostaje zdetronizowany. Dużo lepiej sprzedaje się bowiem DS7 Crossback

Oto jedna z legend marki DS – model DS3. Do niedawna najpopularniejszy samochód w ofercie francuskiej marki. Jeszcze w 2017 roku rządził niepodzielnie. Wówczas bowiem Francuzi sprzedali aż 28 971 sztuk. Drugi w zestawieniu popularności DS4 wybrało zaledwie 12 257 klientów. Różnica niemała.

Niestety, w 2018 roku sytuacja zmieniła się diametralnie. Sprzedaż modelu spadła bardzo znacząco. DS3 nie dość, że odnotował wynik 16 187 egzemplarzy to jeszcze został zdetronizowany. Najpopularniejszym modelem francuskiej marki premium został bowiem DS7 Crossback. Wybrało go aż 27 786 klientów. Na tym nie koniec.

Kolejnym zagrożeniem dla francuskiego malucha staje się nowy model, czyli DS3 Crossback. Tylko w ciągu pierwszych kilku miesięcy 2019 roku sprzedano ponad 9 tys. sztuk nowego crossovera. Nie jest tajemnicą, że obecna moda daje się we znaki tradycyjnym konstrukcjom. Nie zapominajmy także, że działa magia nowości. DS3 Crossback to najświeższa propozycja, a zwykłe DS3 liczy sobie już 10 lat. Samochód trafił bowiem na rynek w 2009 roku jeszcze pod szyldem Citroena. Trzeba przyznać, że jak na tak wiekową konstrukcję wciąż prezentuje się bardzo dobrze.

Oczywiście wszystko ma swój kres. Yves Bonnefont, szef DS zapowiedział w wywiadzie dla jednego z francuskich magazynów rychły koniec miejskiego modelu. Podkreślił przy tym, że rynek trzydrzwiowych samochodów słabnie, co nie pozostaje bez wpływu na losy malucha. Samochód powinien pozostać w ofercie przynajmniej do końca roku, ale próżno oczekiwać, że zostanie utrzymany w produkcji na 2020 rok.