Od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać — poinformowali przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP.

Jak ustaliła PAP w trzech spośród czterech WORD-ów na Podkarpaciu: Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu egzaminatorzy mają zwolnienia lekarskie lub wzięli urlopy na żądanie.

Zobacz również: Błędne pytania na egzaminie na prawo jazdy. Nie ma winnych

Najtrudniejsza sytuacja jest w WORD w Krośnie. Jak poinformował w poniedziałek PAP dyr. tego ośrodka Ryszard Siepietowski, do pracy nie przyszło 20 egzaminatorów. W związku z tym odwoływane są egzaminy zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, o czym WORD informuje kandydatów na kierowców. Prosi ich też, żeby byli w kontakcie z ośrodkiem, w celu ustalenia nowego terminu.

Z kolei w Rzeszowie i Tarnobrzegu egzaminy teoretyczne odbywają się na razie zgodnie z planem, natomiast praktyczne przeprowadzane są w poniedziałek w miarę możliwości, a pozostałe są odwoływane i przekładane na inny termin.

Kierownik Działu Egzaminowania w WORD w Rzeszowie Mirosław Marczak powiedział PAP, że z 18 egzaminatorów, tylko 6 przyszło do pracy. Z pozostałych część skorzystało ze zwolnień lekarskich lub urlopów na żądanie, a część jest na zaplanowanych urlopach.

Podobna sytuacja jest w Tarnobrzegu. "Spośród 14 egzaminatorów, którzy mieli dziś egzaminować, do pracy przyszło trzech" – przekazał PAP dyrektor tarnobrzeskiego WORD Kamil Kalinka. Dodał, że pozostali zgłaszają zwolnienia lekarskie.

Jedynie w Przemyślu — jak zapewnił PAP dyr. tamtejszego WORD Maciej Kamiński — egzaminy odbywają się zgodnie z planem i bez zakłóceń. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/