Szósta generacja Opla Astra ma być modelem przełomowym, który będzie w stanie konkurować z najlepszymi. Dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów aż o 200 kg zmniejszy się masa pojazdu.

Nowa Astra będzie pierwszym samochodem w klasie kompaktowej wyposażonym w oparty w całości na matrycach diodowych system oświetlenia IntelliLux, emitujący nieoślepiającą wiązkę świateł drogowych. Najbardziej zaawansowana technologia oświetlenia stanie się dostępna dla najszerszej jak dotąd grupy użytkowników. Wprowadzając biksenonowe oświetlenie adaptacyjne w obecnej generacji modelu Astra, firma Opel po raz kolejny jest pionierem technologii oświetlenia dzięki rozwiązaniu, w które będą wyposażone nowe modele kompaktowego bestsellera.

Począwszy od Astry nowej generacji, Opel będzie wprowadzać interfejsy Android Auto i Apple CarPlay w swoich samochodach z segmentów miejskich, kompaktowych i średnich z roku modelowego 2016.

Nowa generacja systemu multimedialnego IntelliLink w samochodach marki Opel umożliwia ich właścicielom pomysłowe i proste korzystanie z interfejsów Android Auto i Apple CarPlay. W przypadku R 4.0 IntelliLink integracja z telefonem przez Apple CarPlay i Android Auto będzie możliwa już od początku roku modelowego 2016, natomiast udostępnienie integracji przez Android Auto w systemach Touch R 700 i Navi 900 IntelliLink jest planowane na kolejne miesiące przyszłego roku.

Każdy system ułatwia korzystanie z funkcji smartfona, na których najbardziej polegają użytkownicy. Android Auto obsługuje przede wszystkim Google Maps, Google Now oraz daje możliwość komunikacji głosowej Google. Obsługuje także coraz więcej aplikacji do odbioru muzyki i komunikowania się, takich jak WhatsApp, Skype, Google Play Music, Spotify oraz odtwarzacze podcastów.

Premiera światowa nowego Opla Astra odbędzie się podczas wrześniowego międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem. Pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w październiku 2015 r.