Funkcjonariusze policji codziennie przemierzają setki kilometrów po polskich drogach, pilnując, żeby każdy pirat drogowy został ukarany, a bezpieczeństwo na drodze wzrosło. Jak wiadomo z wielu filmów, na których widać pogoń za kierowcami, zdarza się, że policjanci muszą jeździć z wysokimi prędkościami, ryzykując życie własne i innych uczestników dróg.

Aby oswoić się z niechcianym zachowaniem samochodu podczas pościgów, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Opolu zorganizował dla policjantów z całego województwa szkolenie, w którym oswajali się z ekstremalnymi sytuacjami na drodze. Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring policjanci mieli do dyspozycji tzw. płytę poślizgową, gdzie ćwiczyli manewry hamowania i omijania przeszkód w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Grupa powstała w lipcu 2019 roku, a jej celem jest zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym walka z piratami drogowymi. Aby skutecznie i bezpiecznie wykonywać obowiązki policjanci muszą stale podnosić swoje umiejętności, gdyż jak sami podkreślają jazda z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jest zawsze narażona na większe ryzyko.

Od początku roku mundurowi z grupy “SPEED” ujawnili niecałe 21 tys. Wykroczeń, ponad 100 przestępstw drogowych i zatrzymali też 790 dowodów rejestracyjnych i 225 praw jazdy.

Ładowanie formularza...