Samochody służb państwowych, w szczególności karetki są niekiedy wykorzystywane przez sprytnych kierowców, aby na przykład przejeżdżać przez korki na sygnałach. Teraz wygląd takich pojazdów próbują wykorzystać także przemytnicy imigrantów. Mają bowiem nadzieję, że policja, czy straż graniczna nie zatrzyma pojazdu służb państwowych. Na nieszczęście dla nich, funkcjonariusze doskonale znają każdy szczegół takich pojazdów.

We wtorek 9 listopada w miejscowości Wieliczki policjanci z oleckiego ruchu drogowego zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę, jednak jej wygląd i wyposażenie wzbudziły podejrzenie, czy na pewno jest to prawdziwy ambulans. Samochód został zatrzymany do kontroli.

Jak się okazało, w środku nie było pracowników służby zdrowia. Na przednich siedzeniach było dwóch 28-latków ubranych w kombinezony ochronne. Nie przewozili oni jednak osoby zakażonej koronawirusem. Byli to mieszkańcy Warszawy. W przestrzeni ładunkowej znaleziono 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy byli na terenie Polski nielegalnie. Wszyscy pasażerowie fałszywej karetki zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji straży granicznej i prokuratury. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie formularza...