Latem na drogach panuje większy ruch. Wielu z nas wybiera się na wakacyjny wypoczynek. Właśnie dlatego 1 lipca 2022 r. policjanci z grupy Speed przeprowadzili działania na autostradzie A2. Mundurowi otrzymali wsparcie z powietrza od policyjnego śmigłowca. Mundurowi wzięli pod lupę przede wszystkim zachowania kierujących samochodami ciężarowymi. Funkcjonariusze w policyjnym śmigłowcu oraz za pomocą drona obserwowali ruch na autostradzie, przekazując informację do radiowozów rozlokowanych w różnych miejscach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

70 mandatów w kilka godzin

Akcja grupy Speed zakończyła się rażącymi statystykami. Kilka godzin było potrzebne, aby ujawnić, aż 70 wykroczeń drogowych, w tym 60 związanym z niestosowaniem się kierujących do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Zaskoczeniem dla kierujących było to, że pomimo iż nie widzieli radiowozu, ich wyczyny na drodze, zostały zarejestrowane przez kamery zamontowane na śmigłowcu lub dronie.

Policjanci podkreślają, że takie działania mają sens

Nie jest sztuką jechać zgodnie z przepisami gdy widzimy patrol ruchu drogowego na drodze, mistrzostwem jest wspólnie dbać o bezpieczeństwo na drogach. Kierujący powinni nauczyć się, że w żadnej sytuacji nie warto łamać przepisów kodeksu drogowego. Traktujmy innego uczestnika ruchu tak, jak chcielibyśmy, aby nas traktowano.