• Gumball to niesamowite wydarzenie dla wszystkich fanów motoryzacji
  • Na trasie można zobaczyć wiele super samochodów niedostępnych na co dzień
  • Oprócz samochodów spotkać można też wiele gwiazd

Gumball 3000 - skąd nazwa?

Gumball 3000 to międzynarodowe zawody organizowane od 1999 roku. Startujący w nich kierowcy muszą pokonać publicznymi drogami trasę o długości około 5000 km czyli 3000 mil – stąd wzięła się liczba w nazwie.

W naszym kraju trasa rajdu Gumball 3000 wiodła w 2013 roku i uczestnicy pojawili się w Warszawie oraz Krakowie. Tym razem Polska nie będzie gościła zawodników, którzy będą jechali od 30. kwietnia do 7. maja. Chętni do podziwiania rasowych samochodów nie będą mieli jednak daleko by je zobaczyć. Jednym z miejsc, które odwiedzą zawodnicy wyścigu będzie Praga.

Gumball 3000 - konkurs

Specjalnie dla polskich fanów sponsor zorganizował konkurs, który trwa do 20 kwietnia! Do wygrania będzie przelot samolotem do Pragi dla dwóch osób, zakwaterowanie w luksusowym hotelu i wejściówki na imprezę, które pozwolą obejrzeć z bliska superauta i poznać sławy, które je prowadzą. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na http://gumball-challenge.com.

Gumball 3000 - bolid formuły 1

Ciekawostką tegorocznej edycji jest samochód Formuły 1 przygotowany tak, aby mógł wyruszyć w trasę po publicznych jezdniach europejskich miast. Kibice i uczestnicy tegorocznego Gumball 3000 będą mogli podziwiać jedyny w swoim rodzaju 2011 Sauber C30 F1 - zbudowany przy współpracy z ekspertami F1 z Only The Fast. W samochodzie pracuje silnik V8 Ferrari Type 056. Organizator nie ujawnił jeszcze, kto będzie kierowcą tego drogowego bolidu.

Pierwszą jazdę auto ma już za sobą i ku radości przechodniów wywołało sporo zamieszania na ulicach Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Kierowca grzecznie zatrzymywał się przed pasami, ustępując grupce zachwyconych dzieciaków, skorzystał również z drive-through lokalnej restauracji.