Hertz w wielkim stylu wraca na rynek ogromnych kontraktów na zakup nowych samochodów (jeszcze w 2020 r. w USA złożono wniosek o ochronę przed wierzycielami po doniesieniach o problemach z płatnościami za leasing pojazdów). Firma inwestuje w odnowienie floty aut i pełną elektryfikację. Zgodnie z zeszłorocznym planem do końca 2022 r. samochody elektryczne mają stanowić ponad 20 proc. całej floty.

Na pierwszy ogień przygotowano imponujące zamówienie aż 100 tys. Tesli. O ogromnym kontrakcie poinformowano inwestorów jesienią 2021 r. W marcu 2022 r. pora na kolejny. Tym razem jednak skorzysta ktoś inny niż Elon Musk. Zamówienie trafiło bowiem do szwedzkiej marki Polestar kontrolowanej przez chińskie Geely. W ciągu 5 lat firma dostarczy do wypożyczalni aż 65 tys. samochodów elektrycznych. To dwukrotność zeszłorocznej globalnej rocznej sprzedaży marki Polestar.

Polestar 2 jeszcze tej wiosny w wypożyczalniach Hertz

Pierwsze samochody (na początek Polestar 2) powinny trafić do Hertz w ciągu najbliższych tygodni. Dostawy zaplanowano na wiosnę 2022 r. w Europie. Kolejna duża partia trafi pod koniec 2022 r. do wypożyczalni Hertz w Australii i w USA.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Stephen Scherr, kierujący siecią Hertz, nie kryje ambicji: "Dzisiejsze partnerstwo z Polestar dodatkowo opiera się na naszej ambicji stania się przodującym uczestnikiem nowoczesnego ekosystemu mobilności i robienia tego jako firma proekologiczna. Współpracując z liderami branży EV, takimi jak Polestar, możemy przyspieszyć przyjęcie elektryfikacji, zapewniając jednocześnie najemcom, klientom korporacyjnym i partnerom typu ride-share najwyższej jakości produkt EV, wyjątkowe wrażenia i niższy ślad węglowy”.

Wiele wskazuje na to, że Hertz nie poprzestanie tylko na modelu Polestar 2. Niewykluczone, że w wypożyczalni pojawi się także kolejna nowość, czyli Polestar 3. Samochód będzie spokrewniony z kolejną generacją Volvo XC90. Na rynek trafi z amerykańskich zakładów w Charleston w Karolinie Południowej (tam również będzie powstawać odpowiednik pod marką Volvo). Debiut jeszcze w tym roku.