Mercedes zaprezentował jesienią zeszłego roku Maybacha GLS – superluksusowego SUV-a, który ma konkurować z Rolls-Royce'em Cullinanem czy Bentleyem Bentaygą. Chętnych na niego nie brakuje, ale z zamówieniem auta muszą jeszcze poczekać – Mercedes od premiery nadal nie ogłosił cen i nie uruchomił produkcji. Zniecierpliwionym niemiecka firma tuningowa Hofele proponuje „eleganckie ogniwo”, łączące zwykłego GLS-a i z Maybachem.

Ultimate HGLS bazuje na Mercedesie GLS 400d. 330-konny diesel V6 pozostał bez zmian, za to stylistyka wzorowana jest na Mercedesie-Maybachu GLS 600. Hofele zafundowało GLS-owi dwukolorowe lakierowanie nadwozia i 22-calowe obręcze kół „Mythos”. Kabina została wykończona najwyższej jakości skórą, dodano też obszycia z alcantary, a na podłodze pojawiły się grube dywaniki z wełny jagnięcej. Na zagłówkach fotele środkowego rzędu znalazły się duże i miękkie poduszki.

Hofele oferuje w sumie 18 opcji luksusowego uszlachetnienia GLS-a. Jeśli chciałoby się je mieć wszystkie, trzeba by wydać 25 tys. euro. Cena maksymalnie wyposażonego Ultimate HGLS wynosi ok. 25 tys. euro mniej niż ma kosztować Mercedes-Maybach GLS. Luksusowe dodatki Hofele można zamawiać także do innych wersji silnikowych GLS-a.