Hyundai Driving Experience to nauka, a jednocześnie trening, który daje fanom motoryzacji okazję do doskonalenia umiejętności jazdy na torze wyścigowym. Uczestnicy mogą poczuć dreszcz emocji z wyczynowej jazdy modelami z gamy Hyundai N i elektrycznymi na słynnych torach wyścigowych w Niemczech. Nowością w ofercie jest jednodniowy program E-Experience, który pokazuje możliwości drogowe najpopularniejszych zelektryfikowanych modeli koreańskiej marki – Kony Electric i Ioniq.

Szkolenia są skierowane nie tylko do właścicieli samochodów Hyundaia i członków społeczności N, ale także do pozostałych zainteresowanych, niezależnie od tego, jakim samochodem jeżdżą.

Inauguracja imprezy będzie miała miejsce w lipcu na torze Bilster Berg, zlokalizowanym niedaleko Bad Driburg w Niemczech. Będzie odbywać się cyklicznie zarówno w Bilster Berg, jak i na słynnym torze Nürburgring.

Hyundai Driving Experience – różne programy do wyboru

Do wyboru są trzy poziomy treningu. Program „N-Experience” jest skierowany do początkujących. Oprócz możliwości prowadzenia po raz pierwszy modeli N, uczestnicy mogą również skorzystać z cennych wskazówek w ośrodku szkolenia kierowców.

Dla bardziej doświadczonych kierowców przewidziany jest program „Level 1”, obejmujący serię wyścigowych prób, w tym hamowanie do zatrzymania z prędkości 100 km/h podczas pokonywania zakrętu, zawracanie na ręcznym czy jazdę po optymalnej linii wyścigowej.

Dla osób z większym doświadczeniem w jeździe po torze wyścigowym przewidziano program „Level 2”, który trwa dwa i pół dnia. Ten program składa się z wymagających prób doskonalących umiejętności kierowcy.

W tym roku nowością jest program E-Experience, czyli kurs szkoleniowy poświęcony modelom Hyundai Kona Electric i Hyundai Ioniq. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę na temat techniki tych dwóch zelektryfikowanych modeli, a także będą mogli wypróbować swoje możliwości w próbach dynamicznych i drogowych.

Kolejną nowością jest tzw. wyścigowa taksówka, czyli Hyundai TCR, którą uczestnicy mogą przejechać Bilster Berg i Nürburgring w wyścigowym tempie. Uczestnicy zajmują miejsce pasażera, a za kierownicą zasiada profesjonalny kierowca. Dziennie z tej ekskluzywnej oferty może skorzystać tylko pięć osób biorących udział w szkoleniu.

Hyundai Driving Experience – po co to wszystko?

W szkoleniach chodzi nie tylko o doświadczenie jazdy modelami z serii N i zelektryfikowanymi autami. Hyundai pragnie także zapewnić większe bezpieczeństwo na drodze i radość z codziennych podróży. Dlatego moduły szkoleniowe zostały opracowane przy udziale profesjonalnych instruktorów i przez nich są prowadzone.

Celem jest przede wszystkim poprawa umiejętności prowadzenia auta, która w przyszłości zaowocuje pewnością podczas dynamicznej, a jednocześnie bezpiecznej jazdy

Hyundai Driving Experience – ile to kosztuje?

Koszt jednodniowego kursu „N-Experience” zaczyna się od 99 euro. Trwający półtora dnia program „Level 1” jest oferowany za 529 euro i obejmuje nocleg w hotelu. Profesjonalne szkolenie „Level 2”, które zawiera dwa noclegi i śniadania w czterogwiazdkowym hotelu w pobliżu toru wyścigowego, kosztuje 899 euro.