Hyundai ix35 to miejski SUV z segmentu C, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym koncernu w Russelsheim, odzwierciedlający nowy język projektowania określany jako Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba). Charakteryzuje się on opływowymi i wyrazistymi liniami, które tworzą aerodynamiczny kształt nadwozia.

Warto podkreślić, że Hyundai ix35 został niedawno uznany za najlepszy pojazd segmentu SUV/crossover w przedziale cenowym do 35 000 dolarów, w plebiscycie zorganizowanym przez stowarzyszenie dziennikarzy motoryzacyjnych w Kanadzie. Auto uzyskało w konkursie 653 punktów, plasując się bezpośrednio przed Kia Sportage (651 punktów) oraz Mitsubishi RVR (w Europie znany jako ASX) (643 punkty).

Hyundai ix35 zadebiutował na polskim rynku w pierwszych miesiącach bieżącego roku. Według statystyk IBRM Samar, ix35 znalazł od początku roku do końca października prawie 1 300 nabywców, co daje miejsce w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych modeli terenowo-rekreacyjnych segmentu C.

Jakie opinie na temat modelu Hyundai ix35 mają polscy klienci? "Jak większość samochodowych zakupów, tak i zainteresowanie Hyundaiem ix35 zaczyna się od wyglądu, a stylizacja ix 35 bardzo przypadła klientom do gustu" - mówi Grzegorz Włosek, sprzedawca w Korea Motors Kraków. "Kiedy już nacieszą oczy wnętrzem, bardzo wnikliwie pytają o warunki gwarancji, jakby nie mogli uwierzyć że jest ona pięcioletnia, wzbogacona o assistance, a pozbawiona nieuzasadnionych wyłączeń. Jeżeli ktoś miał kiedyś kontakt z marką Hyundai, to jest do niej przekonany. A nieprzekonanych najlepiej przekonuje właśnie ix35."

Na duże zainteresowanie ofertą Hyundai ix35 wskazuje również Marcin Ilcewicz, koordynator marki Hyundai w Centrum Motoryzacyjnym Toruńska. "To faktycznie przebój, który sam się sprzedaje. Poza wyglądem, zamawiających ix35 przekonuje niezwykle korzystny stosunek ceny do bogatego wyposażenia. Już w standardzie mamy tu m.in. ESP, ale klienci zakładając, że samochód będzie służył im długo, częściej wybierają jeszcze bogatsze wersje Style lub Premium (z przeszklonym dachem, tempomatem i na felgach 18"). Nie bez znaczenia jest też największa w klasie pojemność bagażnika. Często nabywcy przyznają się, że zrezygnowali z zakupu Toyoty RAV4 lub Hondy CRV" - podkreśla specjalista.

Dodajmy, że Hyundai ix35 zdobył maksymalną ocenę pięciogwiazdkową w zmienionych badaniach zderzeniowych organizacji Euro NCAP:

- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 90% (32 punkty na 36 możliwych)

- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 88% (43 punkty na 49 możliwych)

- bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 54% (20 punktów na 36 możliwych)

- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 71% (5 punktów na 7 możliwych)