-„W 2016 roku w całej Europie sprzedaliśmy 15 769 sztuk Sorento i w dalszym ciągu samochód ten stanowi ważną pozycję w rosnącej sprzedaży firmy. Obecny model cieszy się dużą popularnością wśród kupujących ze względu na połączenie wysokich walorów użytkowych, zgrabnego wyglądu i dobrego stosunku wartości do ceny. Zmiany w wyglądzie zewnętrznym samochodu, wykończeniu wnętrza oraz w zakresie bezpieczeństwa i systemów asystujących zwiększą jego atrakcyjność i w dalszym ciągu zapewnią wysoki poziom sprzedaży.” - powiedział Michael Cole, Dyrektor Operacyjny Kia Motors Europe

Nowa Kia Sorento – nowoczesny design

Projektanci firmy Kia wprowadzili modyfikacje w wyglądzie zewnętrznym Sorento. Obejmują one przedni i tylny zderzak, nowe światła drogowe i tylne w technologii LED oraz nowe, ciemne, metaliczne wykończenie osłony chłodnicy o charakterystycznym kształcie tygrysiego nosa. W wyniku tych zmian przód pojazdu otrzymał bardziej wyszukany, zdecydowany charakter. Dostępne są teraz nowe lakiery zewnętrzne: Rich Espresso i Gravity Blue, a także nowe aluminiowe obręcze kół o średnicach 18- i 19-cali.

Wewnątrz znajduje się od nowa zaprojektowana kierownica i panel wskaźników, a także nowy wyświetlacz LCD systemu klimatyzacji. Na tablicy rozdzielczej umieszczono też nowy system nawigacji audiowizualnej.

We wnętrzu nowego Sorento, większa powierzchnia jest teraz pokryta miękkimi materiałami wykończeniowymi i skórą, co nadaje kabinie wyglądu wnętrza auta klasy premium. Nabywcy mogą wybrać wnętrze jednokolorowe (czarne) lub dwukolorowe (czarno-beżowe) oraz tapicerkę z tkaniny albo ze skóry. Aby zwiększyć komfort siedzenia, fotele kierowcy i pasażera z przodu wyposażono w 4- lub 2-płaszczyznowe, regulowane podparcie lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Nowa Kia Sorento - układ napędowy z mniejszą emisją zanieczyszczeń

Zmodyfikowana model Sorento to pierwszy SUV marki Kia dostępny z nową, 8-stopniową przekładnią automatyczną. Opracowana przez firmę Kia i wprowadzona na rynek w 2016 roku, przekładnia wykorzystuje 143 nowo opatentowane technologie i zapewnia szybką zmianę biegów, bardziej zdecydowany napęd i nieco zmniejszoną emisję zanieczyszczeń.

Nowa, automatyczna, 8-stopniowa przekładnia jest dostępna w modelach Sorento z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra; zastąpiła ona automatyczną przekładnię 6-stopniową (w sprzedaży jest także wersja z 6-biegową przekładnią mechaniczną).

Nowa przekładnia oferuje cztery tryby jazdy: Eco, Comfort, Sport i Smart. Kierowca może wybrać preferowany tryb za pomocą elektronicznego systemu wyboru trybu jazdy (Drive Mode Select). System wyboru trybu jazdy dostosowuje też siłę wspomagania układu kierowniczego, dzięki czemu reaguje on w sposób mniej lub bardziej bezpośredni.

Kia Sorento GT Line – nowa linia modelowa

Zainspirowana wyglądem innych modeli Kia z serii GT, Sorento GT Line ma charakterystyczne elementy stylistyczne. Samochód wyposażono w lampy przeciwmgielne LED w stylistyce kostek lodu, czerwone zaciski hamulców, większe nakładki na progi i subtelne napisy „GT Line”, aby odróżnić go od innych modeli Sorento. Dodatkowo wersja GT Line otrzymała podwójną końcówkę rury wydechowej.

We wnętrzu Sorento GT Line znajdują się te same elementy, co w modelu standardowym, ale pikowane fotele są wykończone czarną skórą z kontrastującymi, szarymi szwami i wyszywanymi emblematami GT Line. Samochód posiada również manetki do zmiany biegów wykończone w kolorze satynowym.

Nowa Kia Sorento – nowy system multimedialny

Nowa Kia Sorento jest dostępna z najnowszym systemem multimedialnym z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali, nawigacją i z systemem informacyjnym Kia Connected Services firmy TomTom. Urządzenie posiada także wbudowany interfejs Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiający pełną integrację ze smartfonami. Android Auto przygotowano do współpracy z telefonami z systemem Android wersja 5.0 (Lollipop) lub nowszą, a Apple CarPlay™ – dla iPhone’a 5 i nowszych modeli. W centralnej konsoli jest umieszczona bezprzewodowa ładowarka do smartfonów, która pozwala użytkownikom ładować telefon podczas jazdy.

Sorento można teraz wyposażyć w nowy system audio Harman/Kardon – mocny, 640-watowy, 10-głośnikowy sprzęt nagłaśniający surround. System przywracania jakości muzyki Clari-Fi odbudowuje sygnały audio utracone podczas kompresji cyfrowej, zwracając jakość high-fidelity cyfrowo skompresowanej muzyce.

Nowa Kia Sorento pojawi się w sprzedaży na początku 2018 r.