Iga Świątek jest obecnie 52. rakietą świata (na takim miejscu jest sklasyfikowana w rankingu WTA), ale po zwycięstwie w stolicy Francji czeka ją bardzo duży awans w tabeli. W paryskim turnieju młoda Polka wręcz zmiotła z kortu rozstawioną z jedynką utytułowaną Rumunkę Simonę Halep (6:1, 6:2), rewanżując jej się za ubiegłoroczną porażkę w czwartej rundzie, kiedy to w zaledwie 45 minut przegrała 1:6, 0:6. To był moment przełomowy.

W ćwierćfinale Świątek nie dała szans Włoszce Martinie Trevisan, wygrywając 6:3, 6:1. W półfinale bez większych problemów poradziła sobie także z Argentynką Nadią Podoroską, oddając jej tylko trzy gemy (6:2, 6:1). W wielkim finale Polka również pewnie wygrała z Sofią Kenin z USA i z wynikiem 6:4, 6:1 została mistrzynią French Open! Dodajmy, że przez cały turniej Iga Świątek nie przegrała ani jednego seta.

Lexus rozpoczyna współpracę z Igą Świątek Foto: Lexus
Lexus rozpoczyna współpracę z Igą Świątek

Polską tenisistkę, tak jak Agnieszkę Radwańską, od pewnego czasu wspiera marka Lexus. Jak dowiedzieliśmy się u polskiego przedstawicielstwa japońskiej marki, Iga Świątek nie ma jeszcze prawa jazdy (jest w trakcie robienia kursu), ale gdy przebywa w Polsce ma do dyspozycji Lexusa NX300h w bogato wyposażonej odmianie F Sport. Oczywiście, na razie musi się zadowolić rolą pasażerki.

„Lexus zaangażował się w sport, ponieważ osiągnięcia sportowców są wymierne - to, co osiągnęli zawdzięczają swojej pracy, determinacji i talentowi. Są wzorem i inspiracją dla młodych ludzi. Jest nadzieja, że dzięki nim polski sport zaistnieje mocno na międzynarodowych arenach” – powiedział Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe, podczas podpisania umowy z Igą Świątek w sierpniu br.

NX to jeden z najpopularniejszych obecnie modeli w gamie Lexusa. Średniej wielkości SUV w takiej specyfikacji kosztuje od niespełna 254 tys. zł. Wariant NX 300h wyposażony jest w oszczędny napęd hybrydowy o mocy 197 KM. Wg producenta średnie zużycie paliwa wynosi od 6,9 do 8,0 l/100 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 9,2 s.

„Jestem bardzo zadowolona nawiązaniem współpracy z marką Lexus Polska, opartej na wartościach, które wspólnie podzielamy. Cieszy mnie również fakt, że Lexus wspiera moje zawodowe przedsięwzięcia. Mam poczucie, że razem możemy zajść naprawdę daleko” – przyznała Świątek.

Iga Świątek zarobiła w Paryżu fortunę. Za wygranie tej wielkiej imprezy zainkasuje 1,6 mln euro (do tego dochodzi jeszcze nagroda za udział w rozgrywkach deblowych, w których młoda Polka w parze z Amerykanką Nicole Melichar dotarła do półfinału).

10 października 2020 r. to wielki dzień dla polskiego tenisa i całego polskiego sportu. Gratulujemy, Iga!