Q60 jest trzecią generacją coupe Infiniti, po modelach G35 Coupe (debiut w 2002 roku) i G37 Coupe (2008). Auto zachowało dynamiczną stylistykę konceptu. Nowa generacja coupe wyróżnia się pociągającymi kształtami i ostrymi liniami. Śmiały design nie jest jednak na wyrost, ponieważ łączy się z wysokimi osiągami i dynamiką. Q60 ma po prostu dawać kierowcy frajdę z jazdy.

Pod maską debiutuje nowy silnik z rodziny „VR” (jego oznaczenie to VR30. Trzylitrowa jednostka V6 twin turbo występuje w dwóch wersjach mocy: 304 lub 405 KM. Q60 to rasowe coupe, więc napęd standardowo kierowany jest na tylne koła. Na życzenie można będzie wybrać bezpieczniejszy wariant AWD. W ofercie dostępny będzie także mniejszy benzyniak o pojemności dwóch litrów, który dzięki turbodoładowaniu generuje moc 208 KM. Wszystkie silniki współpracują z siedmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

W nowym modelu zastosowano drugą generację systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego Infiniti (Direct Adaptive Steering), który zapewnia precyzyjniejsze prowadzenie i dodatkowo pozwala kierowcy na precyzyjne dostrojenie parametrów do oczekiwań. Opcjonalnie dostępne będzie sterowane elektronicznie zawieszenie (Dynamic Digital Suspension).

Na salonie NAIAS 2016 w Detroit, poza nowym Q60, Infiniti prezentuje również zmodernizowane wersje sedana Q50 i crossovera QX60.