Jak rozpoznamy te auta na drodze? Wszystkie nieoznakowane policyjne Skody Octavie mają nadwozie liftback i napęd na cztery koła, a więc napis 4x4 będzie już pierwszym ich znakiem rozpoznawczym. Tym razem barwa nadwozia nie będzie znakiem rozpoznawczym, gdyż czeska policja otrzymała je w różnych kolorach.

Policyjne Octavie nie mają diod do jazdy dziennej! Niebieskie światła migające zostały ukryte w górnej części tylnej szyby (na wysokości trzeciego światła stop). Na dachu zamontowana została krótka antena, to kolejny element, którego nie ma seryjna Octavia.

W momencie, gdy za nami na trasie pojawi się Skoda Octavia, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej szybę czołową. Policyjne auta ma na górnej części deski rozdzielczej zamontowaną kamerę, a w górnej części szyby znajdują się pulsujące na niebiesko światła diodowe.

Kolejne elementy rozpoznawcze nieoznakowanego auta policyjnego znajdziemy ukryte za atrapą wlotu powietrza chłodnicy. Zamontowano tam czujniki radaru. W przednim zderzaku zamontowano kolejne niebieskie światła pulsujące.

Na początku grudnia 2015 r. czeska policja otrzymała 50 nieoznakowanych Octavii i 3 Superby. W przyszłym roku flota ścigająca piratów drogowych na czeskich drogach otrzyma kolejnych 35 Octavii. Auta będą monitorowały nie tylko autostrady, ale także drogi lokalne.

Nowe policyjne Skody Octavie 4x4 napędzane są silnikiem benzynowym 1.8 TSI o mocy 180 KM, współpracującym z automatyczną przekładnią DSG.