Nie spodziewaliśmy się, że fotografia motoryzacyjna pasjonuje tak wielu miłośników samochodów. Do uczestnictwa w pierwszych warsztatach fotograficznych, które firma Fujifilm zorganizowała przy naszym współudziale, spośród licznych zgłoszeń wybraliśmy dwadzieścia osób.

W trakcie spotkania na podwarszawskim lotnisku mogły się one dowiedzieć, jak zrobić udane zdjęcie, jaki aparat wybrać, żeby zawsze móc mieć go przy sobie i nie nosić ciężkiej walizki z akcesoriami.

Podczas warsztatów uczestnicy korzystali z najnowszych aparatów Fujifilm z wymienną optyką: modeli X-T1 i X-T10. Przy tej okazji można było poznać tajemnice warsztatowe Jacka Boneckiego, fotografa znanego w branży motoryzacyjnej.

Jacek opowiadał o tym, w jaki sposób ustawić aparat, żeby wykonać dobre zdjęcia. Przekonywał też, że zrobienie udanej fotografii samochodu nie jest trudne. Właściwie każde auto może na zdjęciu wyglądać lepiej niż w rzeczywistości.

Mając już aparat w ręku, trzeba poznać charakter pojazdu i wydobyć z jego linii to, co jest najatrakcyjniejsze i zwróci uwagę widza. Jak się okazało, wybór dobrego ujęcia Mazdy MX-5 nie był jednak wcale taki łatwy, jak można by się spodziewać.

Kluczem do sukcesu w przypadku niedużego kabrioletu z przesuniętą do tyłu kabiną jest prawidłowe ustawienie samochodu i odpowiednie oświetlenie go. Uczestnicy warsztatów testowali nie tylko aparaty Fujifilm serii X, lecz także zaawansowane obiektywy Fujinon i inne niezbędne fotografowi akcesoria japońskiego producenta.

To co udało się zrobić przy użyciu tego sprzętu, może zaskakiwać. Okazuje się, że zakres regulacji parametrów wpływających na jakość zdjęć w niczym nie ustępuje profesjonalnym lustrzankom. Na zdjęciach w galerii efekt pracy Jacka Boneckiego. Za nami pierwsze warsztaty z cyklu, jak robić dobre zdjęcia samochodów.

Kolejne edycje, podczas których znany fotograf będzie przekazywać, jak ustawić auto i jak przygotować sprzęt, żeby wykonać jak najlepsze zdjęcia, już wkrótce. Każde warsztaty składają się z części teoretycznej, podczas której można poznać produkty Fujifilm i tajniki pracy fotografa.

Natomiast w części praktycznej, tak jak na pierwszych warsztatach, będzie można zrobić wyjątkową sesję kultowej Mazdy MX-5. Terminy następnych bezpłatnych warsztatów w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz rejestracja uczestników na stronie www.warsztaty.fujifilm.pl. Zapraszamy!