, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka
, fot. archiwum, Klaudia Podkalicka

Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy, nie będzie jedyną zawodniczką z Polski. Oprócz niej wystartują m.in. Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem i Łukasz Lechowicz z Łukaszem Soleckim. Pilotem Klaudii Podkalickiej będzie Błażej Czekan.

Łączna długość odcinków specjalnych wyniesie około 520 kilometrów. Rajd rozegra się przy samym Balatonie, największym jeziorze na Węgrzech. W piątek zawodnicy będą mieli do pokonania prolog o długości 2,5 km na torze rally crossowym. Wyniki prologu zdecydują o kolejności startu poszczególnych załóg w kolejnym odcinku. W sobotę i w niedzielę załogi pokonają trzy odcinki - każdy o długości ponad 170 km.

- Nie wiem jak opisać moją radość i zadowolenie z możliwości startu po raz pierwszy w tym rajdzie. Na starcie pojawi się wielu znanych zawodników. Będę jedyną kobietą, która wystartuje w tej imprezie. Start w HunGarian Baja będzie moim debiutem, więc trasy są mi zupełnie nieznane. Upał też nie będzie z pewnością nas rozpieszczał - powiedziała Klaudia Podkalicka. - Przez ostatnie pół roku żyłam na bardzo wysokich obrotach. Wiele startów, treningów, które spowodowały, że czuję się coraz lepszym i bardziej doświadczonym kierowcą. W ostatni weekend startowałam w zespole Team Polaris Deutchland razem z Jutta Kleinschmidt, w ten weekend ścigam się w HunGarian Baja, a w ostatni weekend sierpnia wystaruję w najbardziej oczekiwanym przeze mnie rajdzie Baja Poland - dodała Podkalicka.

Klaudia zapewnia, że będzie walczyć o czołowe miejsce w zawodach.

W rajdzie oprócz samochodów osobowych, wystartują również w osobnych kategoriach ciężarówki, motocykle i quady.

24 godziny non stop za kółkiem: http://eurosport.onet.pl/motorowe/wygrala-dakar-teraz-bedzie-scigala-sie-w-polsce/8ek1j5