W lipcu 2016 roku pierwsze egzemplarze edycji limitowanej Jeep Wrangler i Wrangler Unlimited 75th Anniversary, jako ostatni model z jubileuszowej gamy, dotrą do klientów. Po modelach Renegade, Cherokee i Grand Cherokee, tym razem kolej na Wranglera, ikonę marki, bezpośredniego następcę Willysa-Overlanda MB z 1941 roku, który dał początek legendzie Jeepa i był źródłem inspiracji dla wszystkich kolejnych modeli.

Produkowany w limitowanej wersji Wrangler i Wrangler Unlimited 75th Anniversary, zwraca uwagę swoim nadwoziem w kolorze Jungle Green, zestawionym z ekskluzywną skórzaną tapicerką z kontrastowymi przeszyciami. Wyposażony jest w silnik turbodiesel 2.8 CRD Euro6 lub Pentastar V6 3.6L z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Nowa edycja specjalna Wrangler 75th Anniversary oferuje bogate wyposażenie standardowe, do wyposażenia Sahara dodaje: osłonę chłodnicy w kolorze nadwozia, ze szczelinami i ramkami świateł w kolorze brązu, pokrywę silnika Power Dome z wlotem powietrza, system nawigacji z nagłośnieniem audio premium, skórzane fotele oraz zestaw dachów Dual Top w kolorze nadwozia.

Edycją Wrangler 75th Anniversary zamyka się jubileuszowa gama marki, która od 1941 roku była zawsze synonimem wzorcowych umiejętności 4x4, innowacyjności technologicznej i stałego poszukiwania perfekcji. Prawdziwy pionier, marka Jeep, zdefiniowała koncepcję SUV-ów (Sport Utility Vehicle), wprowadzając stale absolutne nowości do segmentu, który wymyśliła w odległym, 1946 roku poprzez model Willys Wagon. Dzisiaj legenda jest ciągle żywa, dzięki ekskluzywnemu Jeepowi Wranglerowi 75th Anniversary, którego cena rozpoczyna się od 204.000 złotych .