Logo
WiadomościAktualnościKierowca poloneza spowodował kolizję. Okazało się, że ma 100 lat!

Kierowca poloneza spowodował kolizję. Okazało się, że ma 100 lat!

Stuletni kierowca poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu na jednej z ulic Olsztyna i spowodował kolizję z innym autem. Kierowca jechał z 95-letnią pasażerką. Nikomu nic się nie stało - podała olsztyńska policja.

Stulatek w Polonezie Truck wymusił pierwszeństwo
Policja.pl
Stulatek w Polonezie Truck wymusił pierwszeństwo

Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do kolizji doszło we wtorek (8 września) po południu na osiedlu Zatorze. Kierowca poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej z Cichą. Doszło do zderzenia z hyundaiem.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce kolizji, zatrzymali prawo jazdy stuletniemu kierowcy. "Przesłanką był stan zdrowia kierowcy i jego ograniczenia psychomotoryczne wynikające z wieku. Sąd zdecyduje, co zrobi z wnioskiem policji" - podkreślił Prokopczyk.

Powiązane tematy:
Przeczytaj skrót artykułu
Zapytaj Onet Czat z AI
Poznaj funkcje AI
AI assistant icon for Onet Chat
Skrót artykułu

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium