Narodowy Auto Test organizowany jest od 2005 r. Właśnie trwa jego najnowsza edycja, do której serdecznie cię zapraszamy!

W Narodowym Auto Teście zbieramy opinie na temat samochodów, ich eksploatacji oraz codziennego życia kierowcy. W zeszłorocznej edycji udziało wzięło ponad 65 tys. osób!

Wówczas zapytaliśmy m.in. o elementy wyposażenia, bez których respondent nie wyobraża sobie swojego kolejnego samochodu. Niespodzianki nie było: wygrała automatyczna klimatyzacja. Ale co się działo dalej? Oto czołowa piątka:

  1. klimatyzacja automatyczna: 69 proc. głosów
  2. elektrycznie regulowane szyby: 60 proc. głosów
  3. czujniki parkowania: 51 proc. głosów
  4. elektrycznie regulowane lusterka, system Bluetooth z zestawem głośnomówiącym: po 42 proc. głosów
  5. tempomat: 41 proc. głosów

Na dalszych miejscach uplasowały się m.in. automatyczna skrzynia biegów (34 proc.) oraz światła ksenonowe lub LED (33 proc.). Co ciekawe, kamera cofania zdobyła 33 proc. głosów, czyli znacznie mniej od czujników parkowania, od których jest przecież lepsza. Czy chodzi o przeważnie wyższy koszt tego dodatku?

A oto najrzadziej wskazywane elemente wyposażenia, bez których respondenci Narodowego Auto Testu nie wyobrażają sobie swojego następnego samochodu:

  1. kamery 360 stopni: 11 proc. głosów
  2. elektrycznie regulowany fotel: 14 proc. głosów
  3. ekran dotykowy: 15 proc. głosów
  4. fabryczna nawigacja: 16 proc. głosów
  5. system ostrzegający przed samochodami w martwym polu: 20 proc. głosów

Jak więc widać, ekran dotykowy wcale nie jest tak pożądanym elementem, jakby się mogło wydawać, a kierowcy najwyraźniej wolą korzystać z nawigacji w smartfonie.

Ładowanie formularza...