Nie ma chyba kobiety, która nie znałaby magazynu Elle. Podobnie jak słynny miesięcznik, tak i Citroen C3 Elle to świetny towarzysz życia kobiety nowoczesnej i aktywnej. W każdej wersji Citroen C3 daje mnóstwo komfortu, jak przystało na auto tej francuskiej marki. W wariancie Elle zastosowano jednak wiele rozwiązań, które zwiększają wygodę podróżowania, uatrakcyjniają wygląd i jeszcze bardziej poprawiają funkcjonalność.

Wersję specjalną C3 Elle wyróżnia emblemat z logo Elle umieszczony na przednich drzwiach, ale to oczywiście nie jest jedyny rezultat współpracy obu słynnych, francuskich marek: Citroena i Elle. Co zatem wyróżnia szczególny, trochę bardziej kobiecy wariant C3? To dach w kolorze m.in. piaskowym dostępnym tylko w tym wariancie. Tę samą barwę mają też obudowy bocznych lusterek. Do wyboru są trzy kolory nadwozia: bialy – Blanc Banquise, czarny perłowy - Noir Perla Nera oraz szary - Gris Platinium. Inna opcja to czarny dach (Noir Onyx) z nadwozie w kolorach szary - Gris Artense, piaskowy-Sable albo zielony - Almond Green. Każda z tych kombinacji wygląda oryginalnie i atrakcyjnie. Na pewno przyciąga wzrok.

A co znajdziemy we wnętrzu? W C3 Elle specjalnie dobrano kolory materiałów wykończeniowych, jak i sam ich rodzaj. Citroen podaje, że projektanci kabiny tego wariantu inspirowali się architekturą wnętrz i podróżami, w odpowiedzialną za ostateczną kolorystykę wnętrza jest Hélène Veilleux, szefowa działu kolorów i materiałów w Citroenie. Wszystkie siedzenia C3 Elle są obite szarą tkaniną z przeszyciami w kolorze różowym - Cherry Pink. Tym samym kolorem przyozdobiony jest też kokpit, podobnie zresztą jak dywaniki, na których znajdziemy też emblemat Elle.

Jak każdy Citroen C3, tak i jego wariant Elle może też być wyposażony w mnóstwo rozwiązań ze świata nowych technologii, poprawiających komfort, bezpieczeństwo i ułatwiających życie kierowcy. W standardzie mamy zestaw głośnomówiący z Bluetooth, gniazdo USB oraz sprzęt audio z możliwością odtwarzania plików MP3. W opcji są też alarm niezamierzonego przekraczania pasów na drodze, czy też system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, a także nawigacja.