Trudno powiedzieć, czy Walter de Silva wcześniej planował swoje odejście. Oficjalny komunikat podaje, że szef designu Grupy Volkswagen odchodzi na zasłużoną emeryturę. Warto dodać, że Włoch 27 lutego skończył 64 lata.

Walter de Silva w latach dziewięćdziesiątych XX wieku pracował dla Alfa Romeo, a jego dzieła to m.in. design nadwozia Alfy 156, 147 i 166. Kolejnym etapem był koncern Volkswagen, w którym m.in. odpowiadał za zmianę wizerunku Seata, zmodyfikował rodzinę Audi i samego Volkswagena.

To wielka strata dla Grupy Volkswagen, która traci wartościowych i uznanych na świecie menedżerów. Po dymisji wieloletniego szefa Martina Winterkorna, nastąpiła lawina odejść kolejnych kluczowych menedżerów. Warto przypomnieć, iż dwa tygodnie po nominacji, nieoczekiwanie zrezygnował z objęcia funkcji w USA, dotychczasowy szef Skody Auto – Winfried Wahland, który zrezygnował z dalszej pracy w Grupie Volkswagen.

Trudno przewidzieć, jak potoczą się dalsze losy Grupy Volkswagen, gdyż afera z fałszowaniem emisji wciąż zatacza coraz szersze kręgi.