BSTN GT XI by Mansory to wyjątkowy egzemplarz samobieżnej kosiarki ogrodowej, przy stworzeniu której pracował znany niemiecki tuner samochodowy. Firma do tej pory była znana raczej z podkręcania samochodów Audi, Astona Martina, Lamborghini, Ferrari czy Rolls-Royce'a, ale nie wszyscy wiedzą, że ma w ofercie także customowy motocykl i wózek golfowy. Mimo to kosiarka ogrodowa jest małym zaskoczeniem w portfolio firmy z ponad trzydziestoletnią historią.

Jednak jeszcze bardziej dziwna wydaje się okazja, dla której zbudowano ten niecodzienny projekt. Okazuje się bowiem, że kosiarka powstała w celu uczczenia 25-lecia debiutu XI modelu butów Air Jordan. Tak, to nie pomyłka. Obok Mansory w projekt zaangażowana była także firma BSTN – niemiecka marka odzieży sportowej.

Kosiarka Mansory i buty – podobno jest tu logika

Dziwne połączenie Air Jordanów i kosiarki ogrodowej podobno ma sens, bo jak twierdzi projektant Tinker Hatfield – inspiracją do stworzenia legendarnych butów sygnowanych nazwiskiem gwiazdy NBA była właśnie kosiarka. Z kolei czarno-srebrna kolorystyka jest bezpośrednim nawiązaniem do 25. rocznicy, która nazywana jest po prostu srebrną.

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć wstawek z włókna węglowego, z którego znana jest firma Mansory. Także w wielu miejscach pojawia się logo „latającego” Jordana oraz współtwórców tego niecodziennego pojazdu. Zwykłe siedzisko zastąpiono oczywiście fotelem kubełkowym, a z tyłu pojawił się pokaźny spoiler. Z kolei opony zyskały białe boczne paski z logo BSTN oraz Air Jordan.

Niestety, twórcy tego dziwnego pojazdu nie zdradzili żadnych szczegółów co do napędu i osiągów. Nie wiadomo też, czy Mansory ma zamiar pobić rekord Hondy, która aktualnie jest twórcą najszybszej kosiarki na świecie – model Mean Mower V2 rozpędził się do blisko 100 km/h (60 mil) w 3,45 sekundy! Patrząc jednak na aerodynamikę BSTN GT XI by Mansory i sposobu zamontowania fotela, raczej takich planów nie ma. Mansory i BSTN nie mają także zamiarów podbicia tym pojazdem rynku kosiarek. Wiadomo już, że prezentowany na zdjęciach egzemplarz będzie jedynym, jaki powstanie.