Konkurs polega na wymyśleniu i opisaniu historii ufoludka Woosha - maskotki programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" Renault.

O wirtualnym nauczycielu Wooshu dotychczas niewiele było wiadomo poza tym, że 10 lat temu wylądował swoim statkiem kosmicznym na ziemi. Od tamtego czasu uczy dzieci zasad ruchu drogowego za pośrednictwem programu multimedialnego "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" oraz bloga umieszczonego na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Imię Woosh wywodzi się od pierwszego dźwięku "ush, ush", jaki ufoludek wydał po przyjściu na świat. Dlaczego Woosh przyleciał na ziemię, co wcześniej robił na swojej planecie, jakie były koleje jego losów, jakie ma zainteresowania - to pytania, na które dzieciaki odpowiadać będą w swoich opowiadaniach. Przydatne mogą okazać się wskazówki na temat dotychczasowego życia Woosha, znajdujące się w programie multimedialnym "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" umieszczonym na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Najbardziej interesująca historia zostanie zilustrowana obrazkami i zamieszczona na stronie internetowej programu oraz na łamach Victora Juniora i Kumpla.

W konkursie, który zakończy się 7 lutego, do wygrania będą także ciekawe nagrody. Szczegóły na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.

Konkurs "Kosmiczne historie" jest organizowany w ramach jubileuszu 10-lecia programu "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" Renault. Z tej okazji na stronie internetowej programu przygotowano wiele atrakcji, takich jak m.in.: jubileuszowe tapety i wygaszacze ekranu, plan lekcji, a także interaktywny blog Woosha. Jedną z jubileuszowych inicjatyw jest także profil maskotki Woosha oraz programu edukacyjnego założony na portalu społecznościowym Grono.net: http://grono.net/bezpieczenstwo-renault/

Program edukacyjny "Bezpieczeństwo dla Wszystkich", którego to jedna z najstarszych, najpoważniejszych i największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. W tym roku program obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana w 19 państwach na świecie. Do tej pory, w programie wzięło udział ponad 10 milionów dzieci w tym 680 000 z Polski.