W nocy 11 maja br. policjanci z Leszna niemal równocześnie przeprowadzili akcje zatrzymania na terenie dwóch posesji położonych w woj. dolnośląskim i pomorskim. Na południu Polski, w powiecie górowskim, zatrzymany został 39-letni właściciel posesji — mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności. Jak się później okazało, w jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli ukryte Audi Q5 o wartości ok. 185 tys. zł, które dzień wcześniej zostało skradzione w Szczecinie. W samochodzie oraz w garażu znaleziono zagłuszarki sygnału GPS.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

W woj. pomorskim, w ośrodku wczasowym na terenie jednej z nadmorskich miejscowości, policjanci zatrzymali 36-latka z Wrocławia i 27-latkę z powiatu górowskiego. Również i tutaj funkcjonariusze znaleźli sprzęt wykorzystywany przy kradzieży samochodów, w tym m.in. zagłuszarki sygnału GPS oraz odzież mogącą służyć do popełniania przestępstw. Ponadto przy mężczyźnie znaleziono narkotyki, a podczas przeszukania policjanci znaleźli również karton, w którym znajdowało się 120 implantów stomatologicznych. Zostały one skradzione wraz z osobowym Mercedesem na początku maja br. w Poznaniu. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 250 tys. zł.

Cała zatrzymana trójka została przewieziona do policyjnego aresztu. Na wniosek leszczyńskiej prokuratury kobieta i obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy i teraz grozi im do 10 lat więzienia.