Rano 11 listopada właściciel BMW e39 zgłosił kradzież swojego samochodu, który dzień wcześniej zaparkował na parkingu w Środzie. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, nie musieli długo poszukiwać zguby, ponieważ auto znalazło się porzucone na... torach kolejki wąskotorowej.

Jak ustalili mundurowi, w kradzież samochodu zamieszane były dwie młode osoby. W sprawie została zatrzymana 21-letnia kobieta oraz jej 23-letni kolega. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia wyszło na jaw, że BMW prowadziła kobieta, która nie dość, że nie posiadała uprawnień do prowadzenia samochodu, to po prostu nie umiała nim jeździć.

BMW zostało porzucone na torach, ponieważ w rejonie kolejki wąskotorowej kobieta chciała samochodem zawrócić, jednak zamiast tego wjechała na tory. Kierowca nie umiał jednak wyjechać z tej pułapki, więc złodzieje po prostu porzucili samochód i uciekli.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Po co im był ten samochód? Nie wiadomo. Zapewne ukradli go tylko po to, aby pojeździć i go porzucić, choć chyba nie spodziewali się, że finalnie wylądują na torach. Oboje trafili do aresztu, a teraz za ten występek grozi im do 10 lat więzienia.

Ładowanie formularza...