Brytyjski dziennik "The Sun" poinformował, że 95-letnia królowa Wielkiej Brytanii przesiadła się na wózek golfowy, który pomoże jej w poruszaniu się. Doniesienia mówią, że problemy z chodzeniem były na tyle poważne, że do poruszania się królowa potrzebowała wózka inwalidzkiego.

Według informacji dziennika Elżbieta II została zaopatrzona w wózek golfowy marki Garia Miami, który jest dopuszczony do ruchu drogowego. Jest to wersja czteromiejscowa, a za napęd odpowiada silnik elektryczny, który potrafi rozpędzić ten pojazd do prędkości około 70 km/h. Zasięg wystarczy na około 80 km.

Wózek golfowy w cenie Mercedesa

Na wyposażeniu tego wózka są: 14-calowe koła, tryby jazdy do wyboru, zamykany bagażnik, głośniki Bluetooth, podgrzewana przednia szyba, uchwyty na kubki, lodówka, tablet o przekątnej 10,1 cala oraz siedziska obszyte skórą. Według "The Sun" ten pojazd kosztuje 62 tys. funtów, co w przeliczeniu daje około 350 tys. zł.

Marka Garia to duńska firma produkująca luksusowe wózki golfowe, która współpracuje z Mercedesem. W świecie tego typu pojazdów producent jest uważany za Rolls-Royce'a, czyli absolutnie najwyższą klasę. Co ciekawe, wózki te mogą mieć nawet elementy sygnowane firmą Mansory, czyli tunerem najszybszych i najbardziej luksusowych samochodów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Elżbieta II nie jest pierwsza, która korzystała z wózka w rodzinie królewskiej

Wózek został już wypróbowany przez 95-letnią Elżbietę II i jej ukochane psy. Pojazd dostał nawet nazwę "Queen Mobile".

Co ciekawe, obecnie rządząca królowa nie jest pierwszą, która korzysta z wózka golfowego. Matka Elżbiety II także korzystała z takich pojazdów w podobnym wieku, co obecna królowa. Nie jest niczym dziwnym, że monarchini pomaga sobie w przemieszczaniu się. Chce ona bowiem być cały czas postrzegana jako silna. Elżbieta II w kwietniu skończy 96 lat.