• Pogrzeb Księcia Filipa odbędzie w sobotę 17 kwietnia, w ceremonii pogrzebowej weźmie udział zaledwie 30 osób
  • Według brytyjskich mediów przygotowaniem karawanu zajęli się wojskowi z korpusu REME odpowiedzialnego za utrzymanie sprzętu używanego przez brytyjską armię
  •  Na potrzeby ceremonii pogrzebowej będą wykorzystane dwa karawany na bazie Land Rovera Defendera

Pogrzeb Księcia Filipa to obecnie jeden z najważniejszych tematów w brytyjskich mediach. Nie brak doniesień o szczegółach skromnej ceremonii pogrzebowej, map z przebiegiem trasy przejazdu konduktu czy nawet informacji o sztandarze i ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. Nie zabrakło również informacji o specjalnym karawanie, którym Książę Filip wyruszy w ostatnią podróż wraz z wojskową asystą.

Land Rover Defender 130 Gun Bus

Brytyjskie media zwykle wspominają o specjalnie przygotowanym Land Roverze Defenderze z otwartym dachem (m.in. na bazie modelu Defender 130 zmodyfikowanego przez brytyjską firmę Foley w 2016 r.). Dwa szczególnie egzemplarze 130 Gun Bus (specjalna zabudowa tylnej części nadwozia z komfortowymi siedzeniami) powstały na zamówienie dworu, a w prace projektowe zaangażował się sam Książę Edynburga.

Według "Daily Telegraph" szczegóły dotyczące samochodu objęto jednak tajemnicą. Zdradzono jedynie, że za przygotowanie pojazdów zamówionych u Land Rovera odpowiedzialni są obecnie wojskowi z Korpusu Królewskich Inżynierów Elektryków i Mechaników. Na wszelki wypadek zarezerwowano dwa auta, by w razie jakichkolwiek problemów z pierwszym z nich sięgnąć po drugi sprawny egzemplarz.

Pogrzeb Księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia.