Główną nagrodę, platynowy medal, otrzymała w tym roku (z resztą podobnie jak w roku poprzednim) fabryka Mercedesa w East London w....Południowej Afryce. Produkowane są w niej Mercedesy klasy C, w których notuje się jedynie 28 usterek na każde wyprodukowanych 100 aut.Na kontynencie europejskim nie przyznano złotego medalu. Srebro zdobyła fabryka Porsche w Stuttgarcie, produkująca modele 911 i Boxster - 32 usterki na 100 aut. Brąz otrzymał Mercedes, zakłady w Sindelfingen - 33 usterki na 100 aut. W Singelfingen powstają Mercedesy CL, CLS, E sedan i S klasa.

Zobacz również: Największa fabryka aut na świecieW obu Amerykach: złoto otrzymała fabryka Toyoty w Cambridge (Ontario, USA) - 30 usterek na 100 aut, srebro Fabryka Forda w Hermosillo w Meksyku - 33 usterki na 100 aut, a brązowy medal fabryka GM w Lansing (Michigan, USA), produkująca Cadillaki CTS i STS - 37 usterek na 100 aut.

W Azji cała stawkę zgarnęła Toyota: zloto powędrowało do zakładów numer 1 w Kyushu w Japonii, produkujących Lexusy ES, IS i RX - 32 usterki na 100 aut. Srebro: fabryka Toyoty w Tahara w Japonii (Lexusy GS, IS i LS). Brąz dostały zakłady Toyoty numer 2 w Kyushu, produkujące Lexusy HS i RX oraz Toyotę Highlander -37 usterek na 100 aut.