• Kuba Wojewódzki jeździł w 1992 r. Opel Calibrą
  • Samochód był następcą owianej złą sławą Manty
  • Charakterystyczne coupé marki Opel do dziś cieszy się kontrowersyjną opinią

Prezenter telewizyjny postanowił skapitalizować odrobinę popularności, publikując swoje stare zdjęcie z częstym obiektem drwin - Oplem Calibrą. Zabieg udał się i Kuba zebrał już pod swoim postem w niecałą dobę po publikacji ponad 66 tys. lajków. Jeden z hasztagów w opisie mówi, że fotografia pochodzi z 1992 r., czyli z okresu kiedy coupé Opla było na szczycie. To było coś!

Opel Calibra autem dla młodych

Opel Calibra został zaprezentowany w 1989 r., a produkcja ruszyła w 1990. Opel powstawał na płycie podłogowej Vectry A i pod względem technicznym był z nią bardzo powiązany. Wnętrze było praktycznie identyczne, ale tylna kanapa służyła raczej do przewożenia zakupów niż dorosłych pasażerów. Aspektem definiującym Calibrę było jej nadwozie. Pojazd wsławił się jednym z najniższych współczynników oporu powietrza, który wynosił Cx=0,26. Równie istotne były charakterystyczne wąskie reflektory i smukła kopuła dachu.

Calibra była autem dla młodych. Jak się wczoraj okazało, jej urokowi w latach 90. uległ również Kuba Wojewódzki. Młodzież "katowała" Calibry do granic możliwości. Poza tym Calibra zachęcała młodych gniewnych do tuningu body kitami, spojlerami oraz dokładkami czy lampami. Na szczęście egzemplarz "Króla TVN-u" wygląda na seryjny. Ale to właśnie dlatego dziś ten Opel jest traktowany z przymrużeniem oka. Produkcja Opla Calibry została zakończona w 1997 r., a następcą została Astra G Coupé od Bertone.