Szkoła Gokartowa F1Karting to nie zabawa, a specjalistyczny program nauczania. Stawiamy na dzieci i odkrywanie nowych talentów. Sport kartingowy uczy nie tylko zasad jazdy, ale również ćwiczy refleks, koordynację ruchów i dyscyplinę u dziecka. Rozwija takie cechy, jak wytrwałość, konsekwencja w dążeniu do celu, pokora. Profesjonaliści i pasjonaci wprowadzą  dzieci już od 5 roku życia w środowisko elitarnego i najszybszego sportu świata.

Zajęcia organizowane są w Warszawie, na całorocznym torze halowym F1Karting oraz na asfaltowym torze zewnętrznym Kartingowy Narodowy (na stadionie PGE Narodowym). Trwają półtorej godziny i odbywają się raz w tygodniu w grupach 5-7 osób. Rozpoczynają się przygotowaniem fizycznym - rozgrzewką, która jest niezbędna do bezpiecznego poruszania się gokartami na torze, a także zabezpiecza przed kontuzjami. Szczególny nacisk kładziemy na wzmacnianie przedramion oraz stawów, które odgrywają kluczową rolę w tym sporcie. Uczymy naszych podopiecznych wyboru odpowiedniej mieszanki oraz ciśnień w oponach, a także dbania o sprzęt przed i po jeździe. Dzięki tym prostym choć ważnym elementom uczymy samodzielności.

Strategia czyli tzw. szachy w kartingu są wplatane w zajęcia, żeby nie tracić czasu na nudną teorię oraz nie nużyć uczniów. Chodzi o to żeby nauczyć dzieci logicznego myślenia i kalkulacji, która pozwoli im na umiejętne i szybkie podjęcie decyzji. Czyli jak i w którym zakręcie należy odpuścić gaz, tak żeby jak najszybciej wyjechać z całej ich sekcji. Podobnie jest z przepisami i zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują na torze, historią kartingu, budową gokartów, oraz bardzo szeroko pojętymi informacjami o wyczynowym światku kartingowym.

Podział na grupy jest bardzo precyzyjnie przemyślany, podzielony wedle wieku, umiejętności oraz warunków fizycznych ucznia. Dzieci o wzroście do 140 cm jeżdżą na gokartach CRG Puffo (35cm³-1,5KM), powyżej 140 cm zasiadają za kierownicami gokartów CRG Junior (120cm³-4KM), a na dzieci powyżej 150 cm czekają gokarty CRG Centurion(270cm³-10KM.

Przed zakwalifikowaniem dziecka do odpowiedniej grupy, zapraszamy każdego pretendenta na indywidualne spotkanie w celu zweryfikowania umiejętności oraz predyspozycji do jazdy gokartami. Nasze podejście do szkolenia ma na celu naukę poprzez ciągły kontakt ze sprzętem i filozofią sportu, a nie przez nudną teorię.

Istotnym elementem szkoły jest fakt posiadania profesjonalnego zaplecza, jakim nie może się pochwalić żaden inny tor w Polsce oraz sprzętu, który pochodzi z jednej z najlepszych fabryk na świecie - firmy CRG. Doskonale wiemy, że klimat i aurę tworzą ludzie. Dlatego wszyscy profesjonaliści pracujący na naszym torze są od wielu lat czynnie związani z motorsportem nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

F1KARTING i KARTINGOWY NARODOWY to dopiero początek prawdziwej przygody związanej z wyczynowym sportem kartingowym. Przed każdym z uczniów pragniemy otworzyć możliwość startów na profesjonalnych, zewnętrznych torach wyścigowych. Równoległym więc kierunkiem rozwoju jest F1Karting Team, w ramach którego organizowane są wyjazdy na zewnętrzne tory gokartowe i samochodowe w Polsce oraz w Europie.

Wśród zespołu instruktorów F1Karting są wyłącznie profesjonaliści, byli i obecni kierowcy wyścigowi, którzy mają wieloletnie doświadczenie w kartingu oraz wyścigach samochodowych:

- Tomasz Krzemiński, który od swoich pierwszych lat interesował się motoryzacją. Spędził setki dni na torach kartingowych całej Europy i był jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych kartingowców w kraju, co potwierdził zdobywając tytuł Mistrza Polski w roku 2010. Ścigał się w Formule 4, Formule Renault 2.0 i Formule 3. Aktualnie w pełni zaangażowany jest w rozwój F1KARTING Team – czyli trenuje młodych i dorosłych zawodników przygotowując do udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach.

- Łukasz Bartoszuk, w tym roku zdobył tytuł Mistrza Polski w kartingu profesjonalnym kat. DD2 (gokarty biegowe). Już po dwóch sezonach startów w 2012 roku wywalczył tytuł II wicemistrza, a w 2013 roku został I wicemistrzem Polski w klasie Senior Max. Talent, ciężka praca, upór i cierpliwość doprowadziły Łukasza– jako pierwszego Polaka w historii – do zwycięstwa w międzynarodowych zawodach Rotaxa oraz innych osiągnięć w sporcie motorowym, jakim jest karting.

Wraz z Tomkiem i Łukaszem prowadzę zajęcia dla najmłodszych. Startowałam w wielu seriach wyścigowych tj. KIA Picanto Cup, Logan Cup, VW Castrol Cup obecnie startuję w Rajdowych Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej Samochodów Terenowych oraz w poszczególnych rundach Pucharu Świata.

Wspólnie pragniemy otwierać świat wyścigów dla każdego. Chcemy, by nasi uczniowie wreszcie mieli takie same warunki do nauki, jak ich zachodnioeuropejscy koledzy, by sport kartingowy popularyzować i osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej.

Wszystkie dzieci zapraszam do udziału w Szkole Gokartowej F1Karting, a dorosłych zachęcam do treningów na gokartach wyczynowych w ramach F1Karting Team.

Chcesz zadać pytanie? Napisz do nas: szkolka@f1k.pl

POLECAM – Klaudia Podkalicka, jedna z najbardziej doświadczonych kobiet na polskiej scenie motorsportu. Startowała w wielu seriach wyścigowych tj. KIA Picanto Cup, Logan Cup, VW Castrol Cup, obecnie startuje w Rajdowych Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej Samochodów Terenowych oraz w poszczególnych rundach Pucharu Świata.