Jak powstał Team?

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy to dwaj pasjonaci sportów motorowych otworzyli najnowocześniejszy tor kartingowy w Warszawie – F1Karting. Prawie od samego początku istnienia obiektu swoją działalność rozpoczęła również szkółka kartingowa dla dzieci. Zarówno sam tor, jak i cała organizacja włącznie ze wspomnianą szkółką postawiły na pełen profesjonalizm. Priorytetem F1Karting było zapewnienie jak najlepszych warunków do treningów oraz całej jakże ważnej otoczki, której brakowało wszędzie indziej.  Dzięki takiemu podejściu w ciągu zaledwie kilku miesięcy szkółka zyskała dużą renomę, a liczba chętnych systematycznie rosła.

F1Karting Team
F1Karting Team

Założenie zespołu wyścigowego, który pozwoliłby na stawianie kolejnych kroków w swojej karierze było planowane od samego początku, a mottem zespołu była „innowacja”.

Założenia pozostały te same – profesjonalizm, kompleksowe szkolenie, bezpieczna zabawa oraz brak jakichkolwiek półśrodków. Międzynarodowe doświadczenie Twórców, jak i trenerów pozwoliło w ekspresowym tempie rozpocząć tworzyć zespół, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

F1Karting Team wprowadził nową jakość do polskiego kartingu.

Jako pierwsi w Polsce wprowadził osobę trenera jako podstawową część Team-u. Do tej pory polską normą było to, że tę funkcję pełnili mechanicy lub rodzice, którzy często… nigdy nawet nie siedzieli w profesjonalnym gokarcie.

Gokart profesjonalny CRG DD2 Max F1Karting Team
Gokart profesjonalny CRG DD2 Max F1Karting Team

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie inżyniera, który w Teamie odpowiada za udoskonalenie i ciągły rozwój konstrukcji, jaką jest kompletny gokart.

F1Karting Team liczy, że na sezon 2016 uda się podpisać kontrakt ze strategicznym partnerem, który pomoże przenieść Team w inną rzeczywistość.

F1Karting Team posiada stałą kadrę złożoną wyłącznie z byłych i obecnych mistrzów motosportu. Instruktorami są m.in.:

- Tomasz Krzemiński – Mistrz Polski z 2010 r., ścigał się w Formule 4, Formule Renault 2.0 i Formule 3,

- Łukasz Bartoszuk – tegoroczny Mistrz Polski w kartingu profesjonalnym aż 2 kategorii Senior Max i DD2!,

- Klaudia Podkalicka - jedna z najbardziej doświadczonych kobiet na polskiej scenie motosportu, m.in. I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz najmłodszy członek Teamu

- Dominik Musiatowicz - Mistrz Europy Wschodniej w zawodach International Rotax Max Poland Trophy, uczestnik Finału Światowego w Nowym Orleanie - Rotax Max Challenge Grand Final.

Małodzi zawodnicy F1Karting Team w trakcie zawodów Rotax Max Challenge Poland
Małodzi zawodnicy F1Karting Team w trakcie zawodów Rotax Max Challenge Poland

Pomysłodawcy F1Karting postanowili zaprosić do współpracy profesjonalistów w dziedzinie kartingu, by stworzyć Team kartingowy o najwyższym poziomie. Wśród zespołu F1Karting Team są również:

- inżynier Waldemar Michalski posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w obsłudze technicznej sprzętu kartingowego (Waldemar miał pod swoją opieką wielu mistrzów kartingu),

- inżynier koordynator kartingowy Michał Chajek mający na koncie m.in. zdobycie Mistrzostwa Polski z Piotrem Parysem w Kia Lotos Race w 2014 roku.

Szkolenia zawodników F1Karting Team organizuje przez cały rok. Zimą, do ich dyspozycji pozostaje halowy tor F1Karting oraz treningi organizowane na zagranicznych torach we Włoszech, Portugalii, Francji czy Hiszpanii.

Unikalnym zjawiskiem na polską skalę jest fakt, że poza szkoleniem najmłodszych, F1Karting Team promuje karting wśród osób dorosłych, które chcą dopiero zacząć swoją przygodę z profesjonalnym kartingiem.

Niezmiernie dobrym krokiem było wprowadzenie w 2015 r. w Mistrzostwach Rotax Max Challenge Poland kategorii „HOBBY”, która dała realną szansę dla seniorów nieposiadających licencji kartingowej na udział w ogólnopolskich zawodach!

Kontakt: szkolka@f1k.pl www.f1team.pl