Prezentowany podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie koncept Hazumi był bardziej futurystyczny od wersji produkcyjnej Mazdy 2. Zmienione zostały przednie reflektory oraz zderzak. Także zmieniły się tylne światła zespolone, mniejszy jest spoiler dachowy oraz jedna zamiast dwóch końcówek układu wydechowego. Zmieniło się także wnętrze.

Nowa Mazda 2/Demio ma długość 4060 mm (+140 mm), wysokość 1500 mm (+25 mm), przy rozstawie osi 2570 mm (+80 mm). O 100 kg zmniejszyła się masa własna pojazdu.

W ofercie jednostek napędowych króluje rodzina Skyactiv. Benzynowe o pojemności skokowej 1.5 litra, z których słabsza ma moc 75 KM i maksymalny moment obrotowy 135 Nm. Dla miłośników silników wysokoprężnych przygotowano nowy czterocylindrowy 1.5 Skyactiv-D o mocy 105 KM i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Współpracować one będą z sześciostopniowa przekładnią manualną i automatem.

Sprzedaż nowej Mazdy 2/Demio w Japonii rozpocznie się w sierpniu, a europejska premiera zaplanowana została na początek października, podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu. Auto będzie produkowane w Japonii, Meksyku i Tajlandii.