Jeśli przy składaniu zamówienia zapomnisz zaznaczyć opcji dodatkowej w Mercedesie EQS w postaci bardziej skrętnych kół (w standardzie wychylają się o 4,5 stopnia), to nie musisz się już martwić – nic straconego. Jak donosi "Motor1", będzie można ją dokupić już po odebraniu auta z salonu. Jak? Bardzo prosto, wystarczy złożyć zamówienie w sklepie online Mercedesa, a w ciągu kilku minut oprogramowanie waszego auta zostanie zdalnie zaktualizowane.

Niestety, nic nie jest za darmo. W tym przypadku nie wystarczy też jednorazowa opłata. Za możliwość posiadania bardziej zwinnego Mercedesa o mniejszej średnicy zawracania trzeba będzie płacić roczny abonament. W przypadku Mercedesa EQS kosztować to będzie 489 euro rocznie albo 1169 euro w opcji na trzy lata.

W tej cenie koła będą skręcać się o 10 stopni, dzięki czemu jego średnica zawracania zmniejszy się z 11,6 do 10,8 m, a powyżej prędkości 60 km/h samochód stanie się bardziej stabilny w zakrętach.

Zanim jednak skrytykujecie pomysł Mercedesa, musimy wspomnieć, że producent nadal daje szanse zamówienie skrętnej osi w opcji wychylenia 10 stopni przy konfiguracji nowego auta. W takim przypadku płaci się tylko raz (1500 euro) i unika abonamentu.

Trzeba przyznać, że pomysł Mercedesa jest dość odważny, tym bardziej że historia dobrze zna przypadki, kiedy warsztaty nieautoryzowane dość szybko znajdowały sposób na aktywację "uśpionych" opcji dodatkowych, i to znacznie taniej niż w salonie producenta.