Do wypadku doszło w Sochaczewie podczas ostatnich przymrozków. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 19-letni mieszkaniec Sochaczewa zlekceważył jedną z podstawowych zasad – nie oczyścił szyb swojego auta. Kierowca, aby „poprawić” sobie widoczność, oczyścił jedynie kawałek szyby czołowej na wysokości oczu. Niestety, okazało się, że jego pole widzenia było za małe, bo po kilku kilometrach wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych i potracił dwie osoby – 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Obydwie kobiety trafiły do szpitala.

Mimo że 19-latek był trzeźwy, to grozą mu poważne konsekwencje. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. To jednak nie koniec. Za spowodowanie wypadku drogowego, młodemu kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina!

- każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy ma obowiązek oczyszczenia swojego pojazdu w taki sposób, by miał dobrą widoczność i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie można skupiać się tylko i wyłącznie na szybach – równie ważne są lusterka, reflektory i pozostała część pojazdu.

- kierowcy ciągników siodłowych i samochodów dostawczych muszą pamiętać o oczyszczaniu plandek z naczep. Nietrudno o wypadek, gdy na pojazd jadący obok spada ogromna tafla lodu;

- wymieńmy płyn w spryskiwaczach na zimowy;

- mimo, iż w Polsce nie ma obowiązku sezonowej wymiany opon, zalecamy jednak zmianę na zimowe. Opony muszą być w dobrym stanie, mieć odpowiedni bieżnik i indeks prędkości.

Źródło: Policja