Michael Jordan jest znany z zamiłowania do motoryzacji. Nie są mu obce egzotyczne i drogie samochody, a widać to było jeszcze w takcie sportowej kariery — często podjeżdżał na treningi Chicago Bulls różnymi luksusowymi pojazdami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Teraz sprawił sobie unikatowego roadstera Hennessey Venom F5. Jordan jest jedną z zaledwie 30 osób posiadających to auto. Roadster kosztuje 3 mln dol. Za wersję coupe tej firmy trzeba było zapłacić 2,1 mln dol.

Samochód Jordana robi wrażenie. "Najszybszy kabriolet na świecie"

Dyrektor generalny producenta John Hennessey opublikował zdjęcie z prywatnego klubu golfowego Jordana, na którym stoi obok koszykarza i jego nowego Venoma z opuszczanym dachem.

Samochód Jordana ma błyszczące wykończenie z włókna węglowego, w większości odsłonięte wnętrze również z włókna węglowego, czarne koła i żółte paski na karoserii.

Pod maską F5 Roadster kryje się silnik V8 o pojemności 6,6 l z podwójnym turbodoładowaniem. Ma 1817 koni mechanicznych, które są przekazywane przez siedmiobiegową, jednosprzęgłową półautomatyczną skrzynię biegów. Hennessey twierdzi, że supersamochód może jechać nawet 500 km na godz., a firma uważa, że roadster jest "najszybszym i najpotężniejszym kabrioletem na świecie". Według zapewnień firmy auto rozpędza się do 300 km na godz. w zaledwie 8,4 sekundy.

Majątek Jordana szacowany jest na 2 mld dol, więc kupno takiego auta to dla niego żaden wydatek. W garażu ma ponad 60 samochodów, a w tym takie perełki jak rubinowoczerwony Chevrolet Corvette ZR1 z 1993 r., Porsche 930 Turbo z 1989 r. czy Bugatti Veyron Sang Noir z 2010 r.