Michelin prezentuje innowacyjne opony, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii precyzyjnie reagują na zmieniające się warunki drogowe i pogodowe. W Poznaniu ma miejsc polska premiera opony Michelin Pilot Sport 4 z ultrareakcyjnym bieżnikiem oraz prezentacja pierwszej opony letniej z homologacją zimową Michelin CrossClimate.

Ponadto na stoisku Michelin i Top Gear po raz pierwszy w Polsce prezentowany jest Ford Focus w sportowej wersji RS. Można również dokładnie przyjrzeć się Fordowi Fiesta, którym w ubiegłym roku w rajdach serii rallycross RX Lites startował Krzysztof Hołowczyc. Popularny „Hołek” opowiadał o aucie podczas konferencji prasowej, będzie również dostępny dla fanów podczas pierwszego dnia targów (do godz. 12.00). To jeszcze nie wszystko, do dyspozycji zwiedzających jest dostępny profesjonalny symulator firmy Ragnar Simulator. Dzięki niemu każdy z Was będzie mógł poczuć się jak Hołowczyc za kierownicę jego Fiesty.

Poza modelami Pilot Sport 4 i CrossClimate na poznańskim Motor Show 2016 opony Michelin są prezentowane jako wyposażenie wielu samochodów, m.in. wspomnianego Forda Focusa RS, Volvo S 60 Polestar, koncepcyjnego Citroena DS E-Tense. BMW M760Li, a także wielu modeli Porsche, w tym wyścigowego 911 RSR w połowie zbudowanego z klocków Lego.