Pakiet assistance – przydatne zabezpieczenie naszej podróży

Wybierając ubezpieczenie assistance, dobrze porównać różne możliwości, by zdecydować się na pakiet najbardziej dopasowany do aktualnych potrzeb – np. Warta proponuje cztery warianty tego ubezpieczenia. Chociaż różnią się zakresem usług, każdy wielokrotnie pomógł klientom w sytuacjach kryzysowych. Wiele historii pokazujących, w jak różnych sytuacjach przydaje się takie ubezpieczenie, zostało opisanych na stronie dobrezakonczenia.pl.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak błahe z pozoru wydarzenia mogą poważnie skomplikować nasze życie. Przykładem może być historia pani Iwony z Częstochowy, która spotkała ją na trasie z Częstochowy do Wodzisławia Śląskiego. W trakcie podróży, za Gliwicami, pani Iwona zatrzymała się na chwilę w MOP Knurów. Po kilkunastominutowym postoju próbowała uruchomić samochód. Niestety, bezskutecznie. Powód był prozaiczny – włączone światła podczas postoju wyładowały wysłużony już akumulator. Jednak pani Iwona, mając w zakresie ubezpieczenia assistance, zadzwoniła do Warty. Konsultant rzeczowo i konkretnie ocenił sytuację oraz zorganizował pomoc. Mechanik, który przyjechał, sprawnie uruchomił pojazd, co pozwoliło na spokojną kontynuację podróży.

Ubezpieczenie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Do najważniejszych możemy zaliczyć pomoc w odholowaniu pojazdu, możliwość skorzystania z samochodu zastępczego czy pomocy informacyjnej. To jednak nie wszystkie korzyści. Możemy także skorzystać z pomocy tłumacza, zakwaterowania w razie wypadku, awarii lub kradzieży auta, a nawet pomocy medycznej czy zastępczego kierowcy.

Wystarczy jeden telefon, aby otrzymać szybką pomoc, o czym przekonała się pani Emilia z Wyszkowa, która w pewne sobotnie popołudnie jechała z rodziną na 30. urodziny kuzyna. W pewnym momencie na desce rozdzielczej wyświetliła się czerwona kontrolka od układu chłodzenia. Pani Emilia zjechała na pobocze i zobaczyła, że na asfalcie pod autem pojawiła się plama. Okazało się, że wyciekł cały płyn z chłodnicy, więc dalsza podróż nie była możliwa. Zadzwoniła więc na infolinię Warty, opowiedziała, co się stało, a po krótkim czasie przyjechała laweta wioząca auto zastępcze, dzięki któremu pani Emilia zdążyła na urodzinową imprezę. Jej samochód został odholowany do mechanika, który je naprawił, a całą pomoc objęło ubezpieczenie.

W trudnej sytuacji możemy liczyć również na pomoc przy uruchomieniu pojazdu w przypadku awarii, organizację zakwaterowania w hotelu czy zorganizowanie i pokrycie kosztów przejazdu z miejsca zdarzenia do miejsca, do którego holowany jest nasz samochód.

Kiedy jeszcze możesz skorzystać z ubezpieczenia Warta Assistance?

Podczas podróży samochodem mogą przytrafić się nam najróżniejsze sytuacje. W ostatnich latach na popularności zyskują wspólne przejazdy np. w ramach BlaBlaCar. Gdy dochodzi do unieruchomienia pojazdu, a ty znajdujesz się daleko od domu z dodatkowymi pasażerami na pokładzie, taka pomoc wydaje się być wręcz niezbędna.

Taka sytuacja przydarzyła się panu Mateuszowi z Płońska, który późno w nocy podróżował na trasie Wrocław-Warszawa. W samochodzie oprócz niego było jeszcze troje pasażerów. Tuż za Wrocławiem samochód odmówił posłuszeństwa. Na szczęście pan Mateusz miał możliwość skontaktowania się z Centrum Alarmowym Warty i pół godziny później pojawiła się laweta, która zabrała zepsute auto oraz udostępniła pojazd zastępczy, który umożliwił dojazd do Warszawy i rozwiezienie wszystkich pasażerów do celu.

W takich sytuacjach pomoc assistance jest nieoceniona. W każdym momencie możesz skorzystać z pomocy ubezpieczyciela, który oszczędzi ci dodatkowego stresu.