Historia Netherlands Car B.V. rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy Mitsubishi, Volvo i rząd Holandii zawarli spółkę joint venture. W Holandii powstawały Mitsubishi Carisma i Space Star oraz Volvo S40/V40. W marcu 2011 roku Japończycy wykupili wszystkie udziały i stali się jedynym właścicielem zakładu. Obecnie w Born powstają modele Colt i Outlander na rynki europejskie. Do dnia dzisiejszego NedCar wyprodukował 1,1 mln samochodów.

Mitsubishi podjęło pierwsze decyzje w sprawie NedCar w grudniu 2010 roku, kiedy to postanowiono zakończyć wytwarzanie Colta pod koniec 2012 roku i utrzymaniu montażu Outlandera do końca 2012 roku. Dalsze lata pozostały więc wielkim znakiem zapytania, chociaż Japończycy deklarowali chęć kontynuowania swojego zaangażowania w Holandii.

Teraz oficjalnie powiadomiono, że nie znaleziono korzystnego rozwiązania na włączenie NedCaru do globalnej działalności produkcyjnej MMC, a rozpoczęcie produkcji nowego modelu nie jest opłacalne. Na rynki europejskie, które pozostają ważne dla Mitsubishi, samochody będą dostarczane z Japonii i Tajlandii.

Ostateczne decyzje co dostatusu i funkcjonowania holenderskiego zakładu od 2013 roku jeszcze nie zapadły. Trwają rozmowy między zainteresowanymi stronami.