Polak podczas wyjazdu miał okazję poznać specjalistów z trzech światowych ośrodków projektowych Mazdy: Japonii (Hiroszima), Ameryki Północnej (Irvine, Kalifornia) i Europy (Oberursel, Niemcy) i zaprezentować im swoje dotychczasowe prace oraz pomysły.

Młody projektant poznał również kulisy warsztatu pracy światowej klasy designerów, ich źródła inspiracji i nowe technologie wykorzystywane w produkcji samochodów przyszłości. Dodatkowo, uczestniczył w światowej premierze nowego modelu koncepcyjnego Mazdy - Shinari.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w warsztatach - opowiadał z radością po powrocie Fryderyk -  Czułem się w tym środowisku fantastycznie. Choć to były zaledwie dwa dni wiele się podczas nich nauczyłem i miałem okazję podejrzeć tajniki pracy projektantów, do których do tej pory nie miałem dostępu. Dzięki wyjazdowi utwierdziłem się w przekonaniu, że kierunek, w którym chcę się rozwijać, jest słuszny. Moje prace wzbudziły zainteresowanie, nawiązałem ciekawe kontakty. To było niezapomniane przeżycie, a jednocześnie bardzo inspirujące do dalszej pracy - dodał.

Celem konkursu Zoom-Zoom MazdaDesign było m.in. wsparcie utalentowanych młodych projektantów - zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nagrody również miały pomóc rozwijać potencjał uczestników. Przed Fryderykiem Zyską pozostała do zrealizowania jeszcze druga część nagrody Grand Prix - miesięczny staż w pracowni wybitnego polskiego projektanta - Janusza Kaniewskiego.

Sześciu laureatów konkursu Zoom-Zoom MazdaDesign wzięło udział w warsztatach kreatywności w Cannes. Podczas wyjazdu, pod okiem Janusza Kaniewskiego, uczestnicy warsztatów projektowali w różnych technikach, omawiali swoje prace i pomysły. Młodzi projektanci wzięli m.in. udział w dwóch sesjach na temat designu, w tym głównie projektowania samochodów, a  wszystko w otoczeniu pięknych plenerów Lazurowego Wybrzeża.

Formuła warsztatów sprzyjała twórczemu i produktywnemu spędzaniu czasu, zgodnie z koncepcją Zoom-Zoom, która przypomina o fascynacjach, marzeniach i dobrych emocjach z dzieciństwa, które warto wplatać w codzienne obowiązki, również w pracę i tworzenie.