Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi ustalili, że 27-letni mieszkaniec Warszawy w ostatnich sześciu miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych. Działał głównie na terenie Pragi Północ.

"Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji" - powiedział nadkomisarz.

Według ustaleń policjantów, w taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych. "Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tys. złotych" - dodał.

Wskazał, że mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które może grozić nawet do 8 lat więzienia. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.