Do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dotarła informacja od kierowcy osobówki, którego samochód z dużą prędkością wyprzedzał motocyklista. Do przesłanej przez świadka korespondencji załączone było również zdjęcie z widoczną tablicą rejestracyjną motocykla.

Analiza zarejestrowanych tego dnia przez fotoradar w Jaworniku w woj. podkarpackim wykroczeń potwierdziła opisywaną przez kierowcę samochodu osobowego sytuację. Udało się to dlatego, ponieważ przedstawiony na przesłanym zdjęciu motocykl został zarejestrowany przez fotoradar. Prędkość pojazdu wynosiła 131 km/h, podczas gdy w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Właściciela Hondy wezwano do delegatury GITD w charakterze świadka.

Motocyklista zaskoczony mandatem Foto: GITD
Motocyklista zaskoczony mandatem

Na początku listopada mężczyzna stawił się na wezwanie i w trakcie składania wyjaśnień przyznał, że to on kierował motocyklem i pamięta okoliczności, w których fotoradar w Jaworniku zrobił mu zdjęcie. 31-letni mężczyzna przyjął nałożony mandat w wysokości 500 zł, a do jego konta przypisano 10 punktów. karnych.